Nissan Murano z napędem 4x4 i składanym dachem

Nissan Murano z napędem 4x4 i składanym dachem01.09.2010
Nissan oficjalnie potwierdził, że powstanie wersja modelu Murano ze składanym dachem. Światowa premiera Nissana Murano CrossCabriolet odbędzie się 17 listopada w Los Angeles, podczas słynnej już, dorocznej wystawy motoryzacyjnej.

Nissan Murano CrossCabriolet ma być skrzyżowaniem kabrioletu z crossoverem i zmienić tradycyjne oblicze tego typu pojazdów. Trochę trudno sobie wyobrazić, jak taki samochód będzie wyglądał w praktyce, jednak wygląda na to, że na pierwsze zdjęcia będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Nissan Murano CrossCabriolet będzie pierwszym na świecie crossoverem ze składanym, najprawdopodobniej miękkim dachem i napędem na 4 koła. Nowe kabrio 4x4 ma oferować wszechstronność małego SUVa połączoną z przyjemnością jazdy z wiatrem we włosach (a może i z błotem, jeśli trafimy na odpowiednie warunki terenu).

Producent twierdzi, że w Murano w wersji kabrio nie zabraknie miejsca dla czterech dorosłych pasażerów, bagażu i toreb golfowych (co wskazuje, jakie „warunki terenowe” najlepiej będą pasować do tego modelu). {akapit} Nissan Murano CrossCabriolet ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Źródło: Nissan