Nissan prezentuje kolejnego ciężkiego vana

Nissan prezentuje kolejnego ciężkiego vana27.09.2010
Nissan zaprezentował na targach w Hannowerze zupełnie nowego ciężkiego vana NV400. Oto propozycja Nissana dla klientów potrzebujących niezawodnego, wydajnego i funkcjonalnego vana. Zaprezentowany egzemplarz...

...to prawie produkcyjna wersja modelu NV400, charakteryzującego się wyrazistym i oryginalnym wzornictwem - powiedział Gilles Normand, Wiceprezes Nissan Motor Co., Ltd. na konferencji prasowej zorganizowanej na 63. Targach Motoryzacyjnych IAA w Hanowerze.

Zupełnie nowy Nissan NV400, który zacznie podbijać europejskie drogi od przyszłego roku, przyciąga wzrok śmiałą interpretacją motywu „balanced angle strut", czyli charakterystycznym grillem podkreślającym zdecydowany wygląd samochodu. Takie wzornictwo przedniej części nadwozia, akcentujące solidność nowego vana, jest dziełem Nissan Design Europe.

Nissan prezentuje kolejnego ciężkiego vana 1 Van z zerową emisją
Podkreślając znaczenie segmentu lekkich pojazdów dostawczych dla Nissana, Normand potwierdził plany wprowadzenia małego vana z zerową emisją oraz ujawnił, że powinno to nastąpić w 2013 roku.

Nowy model będzie odpowiedzią na oczekiwania niemałej grupy klientów, którzy starają się pogodzić efektywny rozwój swoich firm z troską o ochronę środowiska. Do takich postaw przedsiębiorców zachęca także polityka prowadzona przez coraz większą liczbę państw, które ustanawiają coraz bardziej rygorystyczne przepisy mające ochronić centra wielkich miast przed smogiem i hałasem.

Plany rozwoju Nissana w segmencie lekkich samochodów dostawczych
Odnosząc się do planów Nissana w segmencie lekkich samochodów dostawczych, Gilles Normand powiedział: Na rynku lekkich samochodów dostawczych firma Nissan jest liczącym się podmiotem o ugruntowanej pozycji. Nawet w czasie kryzysu sprzedaż utrzymywała się na stabilnym poziomie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Nie zamierzamy jednak spoczywać na laurach i chcemy stać się czołowym globalnym podmiotem w tym segmencie, ze sprzedażą przekraczającą milion egzemplarzy już w roku obrachunkowym 2013. W Europie, gdzie Nissan już jest czołowym japońskim producentem lekkich samochodów dostawczych, będziemy umacniać naszą pozycję na rynku, a naszym celem jest podwojenie udziału w rynku z obecnych 2,5% do 5% po 2013 roku.

NV200 Evalia
Targi Motoryzacyjne w Hanowerze były także okazją do zaprezentowania trzeciej odmiany małego vana NV200, czyli modelu NV200 Evalia. Obok furgonu i kombi, dostępna będzie także osobowa wersja NV200 zaprojektowana z myślą o przedsiębiorcach i rodzinach poszukujących niedrogiego pojazdu tego typu. Mimo że z zewnątrz NV200 Evalia jest niewiele większy od typowego rodzinnego hatchbacka, może nim wygodnie podróżować siedmioro dorosłych osób.

Nissan prezentuje kolejnego ciężkiego vana 2 Evalia, oferowana w wersji pięcio- i siedmiomiejscowej, ma mnóstwo miejsca dla pasażerów i ich bagażu. Nawet w ostatnim rzędzie foteli dorośli pasażerowie nie będą narzekać na brak komfortu. Przy rozłożonych wszystkich fotelach samochód dysponuje bagażnikiem o pojemności 500 litrów. Po złożeniu tylnych rzędów siedzeń przestrzeń bagażowa rośnie do imponujących 2900 litrów. Evalia wchodzi na rynek w dwóch wersjach silnikowych: z jednostką benzynową 1.6 lub dieslem 1.5 dCi. Jako pierwsi samochód będą mogli kupić klienci salonów w Niemczech i Szwajcarii. Później samochód trafi także na inne rynki europejskie. Od stycznia 2011 roku Evalia i pozostałe odmiany modelu NV200 będą oferowane z mocnymi dieslami Nissana 1.5 dCi 110 KM.

Around View Monitor
Nissan zaprezentował także - po raz pierwszy w modelu NV200 - rozwiązanie Around View Monitor (AVM). Kilka kamer zamontowanych wokół pojazdu pozwala kierowcy obserwować jego otoczenie w promieniu 360°. Widok pojazdu „z lotu ptaka" jest wyświetlany na monitorze w desce rozdzielczej.

Nissan Connect w modelu Cabstar
Technologie Nissana ułatwiające życie użytkownikom trafiły także do lekkiego pojazdu ciężarowego Cabstar. W Hanowerze można było zobaczyć taki samochód wyposażony w niedrogi system nawigacyjny CONNECT.

Źródło: Nissan