Nissan GT-R w potwornej roli w Top Gear Live

Nissan GT-R w potwornej roli w Top Gear Live01.10.2010
Niepokonany supersamochód Nissan GT-R wystąpi w roli legendarnego japońskiego potwora, w stylizowanym na mangę, ulicznym wyścigu w ramach tegorocznego Top Gear Live, rozpoczynającego się od MPH Prestige & Performance Motor Show.

Pojazd z racji swojego pochodzenia i „monstrualnych" osiągów zwany często „Godzillą", zagra rolę legendarnego filmowego potwora w widowiskowym starciu z rywalami.

Zawsze kiedy jeździliśmy Nissanem GT-R ulicami Tokio, w trakcie zdjęć do programu telewizyjnego, chciałem wykorzystać jeden egzemplarz w pokazie kaskaderskiej jazdy na żywo. Wreszcie mamy taką możliwość, więc jestem tym bardzo podekscytowany - powiedział producent wykonawczy Top Gear Live Rowland French. Widzowie będą wręcz oszołomieni tą sekwencją.

Nissan GT-R w potwornej roli w Top Gear Live 1 Sekwencja będzie częścią 80-minutowego pokazu z udziałem trzech prezenterów Top Gear - Jeremy'ego Clarksona, Richard Hammonda i Jamesa Maya.

W ulicznym wyścigu połączono dynamikę akcji i emocje rodem z mangi z mocą, hałasem, kolorem i dymem spod opon Nissana GT-R. To będzie jeden z najatrakcyjniejszych elementów show, który prasa opisuje jako „samochodowy cirque du soleil".

W innej części świata, na MPH Show, pojawią się natomiast nieokiełznane sportowe Nissany 370Z Coupe i Roadster napędzane wysokoobrotowym silnikiem V6. Obydwaj mniejsi bracia supersamochodu GT-R bez trudu pokonują rywali z cięższych kategorii pod względem stosunku masy do osiągów. 370Z przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,3 s w wersji Coupe lub w 5,5 s w wersji Roadster.

MPH The Prestige & Performance Motor Show z udziałem Top Gear Live odbędzie się w londyńskim Earls Court w dniach 4-7 listopada oraz w NEC w Birmingham w dniach 11-14 listopada.

Źródło: Nissan