Nissan Juke-R wchodzi na międzynarodową scenę

Nissan Juke-R wchodzi na międzynarodową scenę13.01.2012
Juke-R, crossover Nissana powstały ze skrzyżowania modeli Juke i GT-R właśnie debiutuje w akcji na terenie Dubaju. Zbudowane ręcznie superauto o mocy 485 KM służy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu w Dubaju...

...który rozpoczyna się dziś i potrwa do jutra. A skoro już jest w Dubaju, Juke-R zmierzy się z najszybszymi modelami drogowymi na świecie na specjalnym torze znajdującym się na terenie Dubai International Marine Club. Pośród konkurentów znajdą się Mercedes SLK z silnikiem z SLR należący do legendy Rajdu UAE, Mohameda Ben Sulayema, Lamborghini Murcielago i Ferrari Enzo.

Pilotowany przez Lucasa Ordoneza, zwycięzcę Nissan GT Academy w 2008 roku mroczny Nissan Juke-R z polakierowanym na czarno nadwoziem spróbuje wykorzystać pełną moc generowaną z silnika biturbo zapożyczonego z Nissana GT-R i zaawansowanego napędu na wszystkie koła, by pokazać konkurencji, kto tu rządzi.

Zbudowany od podstaw w ciągu 22 tygodni Juke-R przyciągnął uwagę wielu entuzjastów motoryzacji i często pytano, czy powstanie wersja produkcyjna modelu. Niestety Nissan jest nieugięty i Juke-R zaistnieje tylko w 2 egzemplarzach – jednym z kierownica po lewej stronie i jednym z kierownicą po lewej, które potrzebne były do przeprowadzenia testów i udziału w dubajskiej imprezie.


Źródło: Nissan