Pięć gwiazdek EuroNCAP dla nowego Nissana Qashqai

Pięć gwiazdek EuroNCAP dla nowego Nissana Qashqai 26.02.2014
Zupełnie nowy Nissan Qashqai zdobył pięć gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa EuroNCAP. Nowy model, którego sprzedaż właśnie rozpoczęła się w Europie, wyposażony jest w liczne nowe i wysoce innowacyjne rozwiązania ...

...z zakresu bezpieczeństwa, które pomogły mu z powodzeniem zaliczyć rygorystyczne testy EuroNCAP i zdobyć maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Wysoki poziom ochrony
W teście zderzenia czołowego przedział pasażerski Nissana Qashqai zachował swoją strukturę, a odczyty czujników umieszczonych na manekinach potwierdziły dobrą ochronę kolan i kości udowych kierowcy i pasażera. Za zabezpieczenie kierowcy przyznano maksymalną liczbę punktów, doceniając dobrą ochronę wszystkich partii ciała. Maksymalną punktację samochód uzyskał również w teście uderzenia bocznego w barierę.

Zaprojektowany i skonstruowany pod kątem zapewnienia możliwie jak najlepszej ochrony dzieci, nowy Qashqai wypadł doskonale także w testach ochrony najmłodszych pasażerów. Po analizie dziecięcych manekinów użytych w testach dynamicznych nowemu Nissanowi przyznano maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnił 18-miesięcznemu niemowlęciu.

Maksymalną punktacją w końcowym raporcie nagrodzono także konstrukcję przedniego zderzaka, który chroni nogi pieszych.

Dbałość o bezpieczeństwo od samego początku
Dobry wynik Nissana Qashqai w testach EuroNCAP to w głównej mierze zasługa zaawansowanego zestawu funkcji podnoszących bezpieczeństwo. Elektroniczne systemy wchodzące w skład innowacyjnego pakietu oferują kierowcy i pasażerom wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa biernego. W nowym modelu Qashqai zastosowano między innymi następujące technologie: system hamowania awaryjnego, ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, adaptacyjne światła drogowe oraz rozpoznawanie znaków drogowych. Kolejne elementy pakietu to systemy ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz wykrywania poruszających się obiektów. Ich działanie jest możliwe dzięki cieszącej się uznaniem technologii Around View Monitor, czyli systemowi kamer 360°.

Źródło: Nissan