MotoNews.pl

911 GT2 RS – polska premiera Porsche na targach Poznań Motor Show 2018

01 kwietnia 2018

Porsche-911-GT2-RS 4

14 sportowych samochodów, w tym premiera ekstremalnej odmiany „911” – z okazji Poznań Motor Show 2018 (5-8 kwietnia) firma Porsche przygotowała dla miłośników motoryzacji imponującą ekspozycję z kompletną gamą swoich modeli. To wyjątkowa okazja, by po raz pierwszy w Polsce zobaczyć najnowsze 911 GT2 RS z podwójnie doładowanym silnikiem o mocy aż 700 KM.

Porsche 911 GT2 RS na targach Poznań Motor Show 2018

Targi Poznań Motor Show to największa impreza motoryzacyjna w Polsce – co roku przyciąga ponad 100 tys. gości. Podczas tegorocznej edycji Porsche będzie obecne w Poznaniu z kompletną gamą modeli. Łącznie producent sportowych samochodów z Zuffenhausen zaprezentuje 14 aut, w tym sensacyjną premierę – Porsche 911 GT2 RS, które wprowadza na cywilne drogi bezkompromisowe rozwiązania ze świata motorsportu w zakresie lekkiej konstrukcji i dynamiki. Wyposażono je w najmocniejszy silnik jaki kiedykolwiek zamontowano w Porsche 911, czyniąc je również najszybszą 911-stką w historii. Jednostka napędowa o pojemności 3,8 l. rozwija moc 700 KM. 911 GT2 RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. To także najszybszy seryjnie produkowany samochód na legendarnej północnej pętli toru Nürburgring – w zeszłym roku Porsche 911 GT2 RS ustanowiło nowy rekord toru z wynikiem 6 minut i 47 sekund.

Oprócz premierowej nowości Porsche zaprezentuje w Poznaniu 13 innych aut ze wszystkich linii modelowych, m.in. 911 GT3, 911 Carrera T, 911 Turbo S, 911 Targa 4 GTS, 718 Boxster GTS, 718 Cayman GTS, Macan GTS, Macan, Panamera 4S Sport Turismo, Panamera Turbo Executive, Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo, Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo i Cayenne Turbo. Łącznie – blisko 6500 koni mechanicznych! Przekrój samochodów oddaje filozofię marki Porsche: połączenie emocji, jaką zapewniają najwyższe osiągi i dynamika jazdy, z wyśmienitą jakością oraz pionierską efektywnością.

Porsche 718 Cayman GTS

Auta prezentowane będą nie tylko na głównej ekspozycji, ale i w specjalnych strefach tematycznych. Porsche 718 Cayman GTS wystąpi jako ambasador polskiej edycji programu Porsche Driving Experience na torze Silesia Ring. W tym roku szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy Porsche będą odbywać się aż w dwóch turach – w maju oraz pod koniec sierpnia i we wrześniu. Partnerem wydarzenia Porsche Driving Experience jest Michelin.

Na gości stoiska czeka również strefa Porsche E-Performance, prezentująca kierunek, w którym zmierza producent sportowych aut po paśmie sukcesów hybrydowej technologii w motorsporcie. Dziś reprezentują go hybrydowe modele plug-in, a już w 2019 roku dołączy do nich pierwszy całkowicie elektryczny samochód Porsche – Mission E. W tej sekcji pojawią się Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo oraz najnowsze Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Porsche Driver’s Selection

Podczas Poznań Motor Show miłośnicy Porsche będą też mogli nabyć ubrania i gadżety z kolekcji Porsche Driver’s Selection – i to w specjalnych cenach, korzystniejszych niż w Porsche Centrach oraz sklepie online. Podobnie jak samochody z Zuffenhausen, akcesoria Porsche łączą najwyższą jakość i funkcjonalność ze sportowym, eleganckim designem.

Samochody Porsche zaprezentowane podczas targów będą wyposażone w opony Michelin wykorzystujące wspólnie opracowane rozwiązania technologiczne stworzone na potrzeby sportów motorowych:

  • Porsche 911 GT2 RS – Michelin Pilot Sport Cup 2,
  • Porsche 718 Boxster GTS, 718 Cayman GTS, 911 Turbo S, 911 Targa 4 GTS – Michelin Pilot Sport 4S.
Zdjęcia: Porsche