Transsyberyjskie Porsche Cayenne S

Transsyberyjskie Porsche Cayenne S18.04.2007
Drugiego sierpnia wystartują z Moskwy dwie fabryczne załogi w specjalnie przygotowanych Porsche Cayenne S. Trasa licząca 6160 kilometrów, wiedzie przez syberyjskie drogi aż do stolicy Mongolii-Ułan Bator ...

Drugiego sierpnia wystartują z Moskwy dwie fabryczne załogi w specjalnie przygotowanych Porsche Cayenne S. Trasa licząca 6160 kilometrów, wiedzie przez syberyjskie drogi aż do stolicy Mongolii-Ułan Bator.

Transsyberyjskie Porsche Cayenne S 1 Oprócz teamu fabrycznego zespołu Porsche składającego się dwóch aut, w maratonie wystartuje 26 klientów w specjalnie przygotowanych Porsche Cayenne S. Samochody startujące w rajdzie podzielono na sześć kategorii. Porsche startuje w klasie 1C, czyli aut napędzanych benzyną o pojemności ponad czterech litrów.

W porównaniu do seryjnego Porsche Cayenne S, w wersji transsyberyjskiej zamontowano kilka elementów niezbędnych w tego rodzaju wyprawach. Każde z 28 aut otrzyma specjalne wzmocnione ogumienie, klatkę bezpieczeństwa, utwardzone zawieszenie, wzmocnione hamulce oraz inne przełożenia skrzyni biegów. Silnik pozostał seryjny, czyli V8 o mocy 385 KM. W celu maksymalnego obniżenia masy zrezygnowano z tylnej kanapy, mat wygłuszających i wewnętrznych paneli wykończeniowych. Transsyberyjski maraton odbędzie się w dniach 2-17 sierpnia tego roku.

Źródło: Porsche, Informacja Moto Target