Skoda otwiera nową linię produkcyjną dla modelu Karoq

Skoda otwiera nową linię produkcyjną dla modelu Karoq15.01.2018
Z początkiem nowego roku Skoda Auto otworzyła nową linię produkcyjną dla modelu Karoq. Od teraz kompaktowy SUV marki produkowany będzie nie tylko w Kvasinach, ale i w fabryce w Mlada Boleslav.

Poszerzenie możliwości produkcyjnych to odpowiedź na ogromne zainteresowanie nowym SUV-em Skody, który zadebiutował na pierwszych europejskich rynkach pod koniec ubiegłego roku.

Nowy model Karoq notuje imponujący debiut rynkowy. Produkcja kompaktowego SUV-a Skody rozpoczęła się w fabryce marki w Kvasinach już pod koniec lipca. Teraz, by sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, producent otwiera dla modelu Karoq drugą linię produkcyjną w Mlada Boleslav.

Skoda Karoq

"Wysoki popyt na nasze nowości z segmentu SUV potwierdza fakt, że wprowadziliśmy modele Skoda Kodiaq i Skoda Karoq we właściwym momencie" – mówi członek Zarządu Skoda Auto ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus.

Pierwszy egzemplarz Skody Karoq w Mladá Boleslav wyprodukowano na przestrzeni ostatnich dni. Kompaktowy SUV Skody jest jedynym modelem marki, który jest wytwarzany w dwóch różnych fabrykach na terenie Republiki Czeskiej. Wraz z rynkowym debiutem tego modelu, Skoda stawia kolejny ważny krok w ofensywie segmentu SUV, która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem modelu Kodiaq. Ofensywa ta jest elementem długofalowej strategii marki, nazywanej „Strategią 2025” – jej głównym celem jest przygotowanie Skody na nadchodzące procesy przemian w przemyśle motoryzacyjnym.

Fabryka marki w Mladá Boleslav wyprodukowała w 2017 roku 547 000 samochodów. Adaptacja jej linii produkcyjnej na potrzeby wytwarzania modelu Karoq pochłonęła 16,6 miliona euro.

Źródło: Skoda Auto