MotoNews.pl

Skoda Octavia 2024 – odświeżony bestseller marki

14 lutego 2024

Marka, model | ,
Skoda-Octavia-2024

Skoda Auto zmodernizowała swoją legendarną serię modeli Octavia. Z ponad siedmioma milionami sprzedanych egzemplarzy jest to zdecydowanie najlepiej sprzedający się model marki. Czeski producent prezentuje obecnie czwartą generację Octavii o odświeżonym designie.

Skoda Octavia 2024

Skoda Octavia na rok 2024 z zewnątrz charakteryzuje się przede wszystkim zmienioną osłoną chłodnicy Škody i nowymi reflektorami Matrix LED drugiej generacji. Octavia jest nadal dostępna w wersji hatchback sedan i kombi. Klienci mogą oczekiwać jeszcze bogatszego wyposażenia standardowego. Obejmuje ono 10-calowy Digital Cockpit i dwustrefową klimatyzację Climatronic. Škoda zastosowała również jeszcze bardziej ekologiczne materiały we wnętrzu. Dodatkowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania optymalizują bezpieczeństwo czynne i bierne. Nowa struktura gamy zapewnia rozszerzone możliwości personalizacji Octavii.

Zaostrzona stylistyka nadwozia z najnowocześniejszymi reflektorami

Najbardziej uderzającymi cechami zmienionego wyglądu Škody Octavia są przeprojektowane przednie i tylne fartuchy oraz zmodernizowana osłona chłodnicy Škody. Zaawansowane reflektory Matrix LED drugiej generacji z nowymi elementami Crystallinium i 36 indywidualnymi segmentami Matrix oświetlają drogę jeszcze lepiej niż poprzednia wersja. Jednocześnie jeszcze skuteczniej zapobiegają oślepianiu nadjeżdżających pojazdów przez światła drogowe.

Nowo zaprojektowane przednie i tylne fartuchy nieznacznie zwiększają całkowitą długość

Przeprojektowane, dwuwymiarowe logo Škody i napisy z tyłu odnowionej Octavii odzwierciedlają obecną tożsamość marki. Cztery linie wyposażenia Essence, Selection, Sportline i RS są dostępne zarówno dla wersji sedan, jak i kombi. Wygląd zewnętrzny bestsellera czeskiej marki charakteryzuje się przeprojektowanym przednim i tylnym zderzakiem. Dzięki ich przeprojektowaniu obie wersje nadwozia są o dziewięć milimetrów dłuższe i mierzą teraz 4 698 milimetrów. Škoda zmodyfikowała dolne wloty powietrza, kurtyny powietrzne i przejścia od przedniego zderzaka do okładzin przednich nadkoli, dzięki czemu Octavia wygląda teraz jeszcze bardziej dynamicznie. Ponadto, projektanci zharmonizowali boki grilla Škody z wysokością nowych reflektorów.

Skoda Octavia 2024 4

Bardziej progresywne reflektory i tylne światła poprawiają widoczność i bezpieczeństwo

Nawet standardowa wersja Octavii ma teraz przednie reflektory z technologią LED. Reflektory Matrix LED drugiej generacji są również dostępne dla linii wyposażenia Selection i Sportline, podczas gdy wersje RS są w nie wyposażone standardowo. Tworzą one nowy rodzaj sygnatury świetlnej i zawierają dwa moduły LED, których efekt wizualny jest dodatkowo podkreślony przez nowy element krystaliczny. Podkreśla on kontury reflektorów i wygląda jak cięte szkło kryształowe. Podczas gdy zewnętrzny moduł bi-LED zapewnia światła mijania i drogowe, moduł wewnętrzny składa się z 36 segmentów matrycowych ułożonych w dwóch rzędach – o dwanaście więcej niż w poprzedniej wersji.

Taka konfiguracja zapewnia jeszcze lepsze oświetlenie i jeszcze skuteczniej osłania nadjeżdżające pojazdy przed stożkiem światła głównego. Funkcja na każdą pogodę zastępuje poprzednie światła przeciwmgielne. Przez cały czas optymalnie dostosowuje strumień światła do aktualnych warunków pogodowych. Podstawowa wersja tylnych świateł LED jest już standardem w wersjach wyposażenia Essence i Selection. Najwyższa wersja posiada animowaną funkcję wjazdu/wyjazdu z domu oraz animowane kierunkowskazy. Podobnie jak górna część świateł w kształcie litery C, sięgają one do pokrywy bagażnika. Ten projekt jest standardem w wersjach Sportline i RS i jest dostępny jako opcja dla Selection.

Skoda Octavia 2024 8

Atrakcyjna paleta kolorów i nowe wzory kół

Pod względem wzorów kół, zmieniona Octavia oferuje atrakcyjne nowe dodatki. Z wyjątkiem kół w podstawowej wersji Essence, wszystkie są felgami aluminiowymi. Nowością w gamie są srebrne, aerodynamicznie zoptymalizowane felgi Matar w formacie 16 cali. Nowe 18-calowe felgi Vega Aero w kolorze czarnym z polerowanymi akcentami są dostępne dla Octavii Sportline. Opcjonalnie Škoda oferuje 18-calowe felgi Lerna i 19-calowe felgi Elias, które są dostępne tylko dla modelu RS. Charakteryzują się one wysokim połyskiem w kolorze srebrnym lub antracytowym z czarnymi wstawkami aerodynamicznymi. Gama kolorystyczna Octavii obejmuje trzy kolory jednolite i siedem odcieni metalicznych. Wyłącznie dla Octavii Sportline i RS, Škoda dodała do swojej oferty jaskrawy kolor Mamba Green, podczas gdy równie przyciągający wzrok Phoenix Orange jest dostępny tylko dla Octavii Combi.

Ulepszony system informacyjno-rozrywkowy z jeszcze bardziej ekologicznymi materiałami

Škoda oferuje teraz dziewięć opcji Design Selections dla wnętrza zmodernizowanej Octavii, z których wszystkie charakteryzują się zwiększonym wykorzystaniem zrównoważonych materiałów. Po raz pierwszy klienci mogą zamówić 13-calowy centralny wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy dla tej serii modeli. Urządzenia mobilne mogą być teraz ładowane z mocą 45 watów przez porty USB-C – trzy razy więcej niż wcześniej. Otwieranie i zamykanie pojazdu jest jeszcze wygodniejsze dzięki ulepszonej wersji systemu bezkluczykowego otwierania i uruchamiania KESSY. W późniejszym terminie Škoda zintegruje opartego na sztucznej inteligencji chatbota ChatGPT z cyfrowym asystentem głosowym Laura w standardzie.

Skoda Octavia 2024 9

Integracja ChatGPT, nowe wyświetlacze i bardziej rozbudowane wyposażenie standardowe

Zmodernizowana Octavia ma jeszcze bogatsze wyposażenie standardowe. Obejmuje to na przykład centralny, wolnostojący, zintegrowany 10-calowy wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy w połączeniu z 10-calowym Digital Cockpit. Alternatywnie, klienci mogą po raz pierwszy zamówić 13-calowy wyświetlacz centralny. W późniejszym terminie Škoda zintegruje opartego na sztucznej inteligencji chatbota ChatGPT z cyfrowym asystentem głosowym Laura. Zapewni to klientom dostęp do szerokiej gamy nowych funkcji w standardzie, które znacznie wykraczają poza możliwości poprzednich poleceń głosowych.

Dwustrefowa klimatyzacja Climatronic jest teraz standardem we wszystkich modelach Octavii. Począwszy od poziomu wyposażenia Selection, na pokładzie znajduje się również Phonebox, który może indukcyjnie szybko ładować smartfony z mocą 15 watów i jednocześnie je chłodzić. Porty USB-C o mocy 45 W zapewniają teraz trzykrotnie większą moc wyjściową niż wcześniej. System bezkluczykowego dostępu i start/stop KESSY może być teraz używany po raz pierwszy w Octavii automatycznie blokuje i odblokowuje drzwi, jeśli kierowca oddali się na odległość większą niż 1,5 metra od pojazdu z kluczykiem w kieszeni lub zbliży się do niego na odległość mniejszą niż 1,5 metra.

Nowe pokrowce na siedzenia i panele

Wnętrze odnowionej Škody Octavia charakteryzuje się nowymi obiciami foteli, powierzchniami i panelami drzwi wewnętrznych. Škoda wykorzystuje zrównoważone materiały w niektórych z dziewięciu pakietów Design Selection dostępnych w liniach wyposażenia Essence, Selection, Sportline i RS. Na przykład w pakietach Design Selection Lodge i Sportline wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu, a w pakiecie Design Selection Suite zastosowano skórę poddaną zrównoważonej obróbce.

Skoda Octavia 2024 10

Ta perforowana skóra jest po raz pierwszy dostępna w nowej Octavii w kolorze koniakowym i czarnym. Została ona wygarbowana przy użyciu zrównoważonych materiałów, takich jak łupiny ziaren kawy, zamiast konwencjonalnych chemikaliów. Ergonomiczne fotele przednie w tej opcjonalnej wersji Design Selection posiadają pieczęć niemieckiej Kampanii na rzecz Zdrowszych Pleców (AGR) i są wyposażone w funkcje wentylacji i masażu. Po raz pierwszy elementy dekoracyjne w kolorze Unique Dark Chrome zdobią wnętrze Octavii, a na kierownicy znajduje się nowe dwuwymiarowe logo Škody.

Nowe funkcje Simply Clever

Kompleksowa modernizacja modelu wprowadza również do Octavii nowe funkcje Simply Clever. Na przykład, wersja kombi może być wyposażona w opcjonalną pokrywę bagażnika, która zwija się automatycznie, aby ułatwić dostęp do bagażnika. Pasażerowie podróżujący z tyłu mogą teraz po raz pierwszy przechowywać torby, kubki, butelki i inne przedmioty we własnym bagażniku. Wielofunkcyjna torba w bagażniku ma teraz dwa zmienne haczyki, a oparcia sportowych foteli w zmodernizowanej Octavii można teraz połączyć z opcjonalnym uchwytem na tablet. Skrobaczka do lodu w klapce wlewu paliwa i opcjonalny parasol w przednich drzwiach są teraz wykonane z trwałych materiałów.

Cztery silniki benzynowe i dwa wysokoprężne, a także opcjonalne wsparcie łagodnej hybrydy

Škoda oferuje gamę czterech udoskonalonych czterocylindrowych silników dla odnowionej Octavii – dwie jednostki benzynowe i dwie wysokoprężne. Obejmują one zakres mocy od 85 kW (115 KM) w dwóch podstawowych silnikach do 195 kW (265 KM) w Octavii RS. Wprowadzenie na rynek silnika 2.0 TSI o mocy 150 kW (204 KM) z napędem na wszystkie koła w standardzie planowane jest w późniejszym terminie.

Skoda Octavia 2024 11

Łagodne hybrydy osiągają jeszcze wyższą wydajność

Do gamy jednostek napędowych zmodernizowanej Octavii dołącza 1,5-litrowy silnik benzynowy TSI oraz jednostka wysokoprężna 2.0 TDI. Oba zapewniają moc 85 kW (115 KM) i są sprzężone z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Podobnie jak 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM), podstawowy silnik benzynowy jest również dostępny z opcjonalną przekładnią DSG i technologią mild hybrid. System magazynuje energię hamowania generowaną podczas zwalniania w 48-woltowym akumulatorze litowo-jonowym i wykorzystuje ją do zasilania chłodzonego wodą, napędzanego paskiem 48-woltowego rozrusznika.

Zapewnia to ciąg elektryczny do tymczasowego wspomagania czterech cylindrów podczas manewrów silnego przyspieszania i do “żeglowania”, gdy silnik jest wyłączony. Oba warianty 1.5 TSI są wyposażone w system aktywnego zarządzania cylindrami ACT+, który może wyłączyć dwie komory spalania, gdy zapotrzebowanie na moc jest niskie, co dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa. Turbosprężarka charakteryzuje się zmienną geometrią turbiny i doskonałą sprawnością cieplną.

Do 15 kW (20 KM) więcej mocy dla silników benzynowych 2.0 TSI

Oba silniki 2.0 TSI wtryskują paliwo pod ciśnieniem 350 barów i mają zmienny skok zaworów. Zmieniony wlot powietrza i zminimalizowane straty tarcia przyczyniają się do zwiększenia mocy wyjściowej. Wersja o mocy 150 kW (204 KM) jest standardowo wyposażona w napęd na wszystkie koła. Działa zgodnie z cyklem spalania Budack ze zwiększonym stopniem sprężania 12,2:1 i rozwija o 10 kW (14 KM) więcej niż jego poprzednik. Przy 195 kW (265 KM), topowy silnik benzynowy w Octavii RS ma teraz nawet 15 kW (20 KM) więcej mocy niż wcześniej.

Skoda Octavia 2024 15

Silniki wysokoprężne z układem oczyszczania spalin w procesie podwójnego dozowania

W obu silnikach 2.0 TDI wał korbowy ze stalowymi tłokami skutecznie redukuje straty ciepła i jednocześnie przyspiesza proces spalania. Ciśnienie wtrysku wynosi 2200 barów. Jednocześnie turbosprężarka korzysta ze zmiennej geometrii turbiny. Gwarantuje ona optymalne ciśnienie doładowania w szerokim zakresie prędkości obrotowych, a tym samym zapewnia płynniejsze dostarczanie mocy. Układ oczyszczania spalin znacząco redukuje emisję tlenków azotu.

Nowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania dla jeszcze skuteczniejszej ochrony

W ramach modernizacji modelu Octavia, Škoda Auto jeszcze bardziej udoskonaliła wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Nowy asystent uwagi i senności wykorzystuje innowacyjny algorytm, który umożliwia jeszcze bardziej precyzyjną ocenę zachowania kierowcy. Zmodyfikowana Octavia posiada aż dziesięć poduszek powietrznych, a dodatkowe systemy wspomagające przenoszą wsparcie kierowcy na nowy poziom.

Innowacyjny algorytm ocenia zachowanie kierowcy

W odnowionej Octavii Škoda zastąpiła poprzedni system wykrywania zmęczenia asystentem uwagi i zmęczenia, który jest już stosowany w niedawno wprowadzonych na rynek, zupełnie nowych modelach Superb i Kodiaq. System monitoruje zachowanie kierowcy i ocenia jego poziom zmęczenia. Do tej pory system wykrywania zmęczenia analizował głównie dane otrzymywane za pośrednictwem elektromechanicznego układu kierowniczego. Teraz informacje z różnych systemów sterowania pojazdem, takich jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, są również uwzględniane w ocenie asystenta uwagi i senności. Za pomocą innowacyjnego algorytmu system może rozróżnić krótkotrwałą i długotrwałą nieuwagę, tj. między rozproszeniem uwagi a sennością.

Skoda Octavia 2024 19

Przy prędkościach powyżej 65 km/h wykrywa odchylenia od normalnego zachowania za kierownicą i stale ocenia zachowanie kierowcy w celu wyciągnięcia wniosków na temat jego aktualnej zdolności do prowadzenia samochodu. Jeśli system rozpozna zmęczenie, wyda ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne w trzech etapach za pośrednictwem cyfrowego kokpitu: zalecenie, ostrzeżenie i eskalacja. Zaawansowany system rozpoznawania znaków drogowych oferuje również zwiększone wsparcie dla kierowcy.

Wygodny i bezpieczny parking

Inteligentny asystent parkowania automatycznie parkuje i wyparkowuje Octavię równolegle i prostopadle. Nowy system jest dostępny w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów (DSG). Podobnie jak poprzedni asystent parkowania, znany również z innych modeli marki, przejmuje on kierowanie, ale teraz może również kontrolować hamulce, prędkość i kierunek jazdy. Pojazd zatrzymuje się również automatycznie, gdy tylko system rozpozna przeszkodę. Zdalnie sterowane parkowanie – dostępne w przyszłości tylko w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów (DSG) – idzie jeszcze dalej: umożliwia obsługę asystenta parkowania z zewnątrz pojazdu za pośrednictwem aplikacji MyŠkoda. W tym celu smartfon i samochód komunikują się ze sobą przez Bluetooth, gdy użytkownik znajduje się w odległości do czterech metrów od Octavii. Wystarczy wybrać rodzaj manewru parkowania w aplikacji i określić żądany kierunek parkowania. Maksymalna prędkość automatycznego manewrowania wynosi 9,5 km/h.

Skoda Octavia 2024 20

Wysoki poziom bezpieczeństwa biernego

Škoda Octavia jest jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w swoim segmencie. W 2022 roku z powodzeniem powtórzyła swoją 5-gwiazdkową ocenę w referencyjnym teście zderzeniowym Euro NCAP w jeszcze bardziej rygorystycznych warunkach testowych. Od lata tego samego roku aż dziesięć poduszek powietrznych chroni pasażerów w przypadku kolizji. Oprócz poduszek powietrznych kierowcy i pasażera z przodu, a także przednich poduszek bocznych i czołowych, standardowe wyposażenie obejmuje również centralną poduszkę powietrzną między kierowcą a pasażerem z przodu, a także kolanową poduszkę powietrzną dla kierowcy. Opcjonalnie dostępne są także tylne boczne poduszki powietrzne.

Skoda Octavia Sportline: jeszcze bardziej dynamiczny wygląd

Najwyższy poziom wyposażenia Škody Octavia Sportline z dynamicznymi elementami stylistycznymi jest dostępny dla jednego modelu z silnikiem wysokoprężnym i dwóch modeli benzynowych. Sportowe zawieszenie i progresywny układ kierowniczy należą do wyposażenia standardowego.

Duża liczba czarnych detali zewnętrznych

Klienci, którzy chcą Octavii o szczególnie sportowym charakterze, mają do wyboru atrakcyjną alternatywę poniżej topowej wersji RS. W modelach Sportline Škoda łączy kluczowe elementy wyglądu RS z trzema dostępnymi wariantami silnikowymi: 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM), 2.0 TSI o mocy 150 kW (204 KM) i napędem na wszystkie koła oraz 2.0 TDI diesel o mocy 110 kW (150 KM). Sportowe zawieszenie z obniżonym o 15 milimetrów prześwitem i progresywnym układem kierowniczym należą do wyposażenia standardowego. Rama osłony chłodnicy Škody, ramy okien i obudowy lusterek zewnętrznych są wykończone w błyszczącej czerni w Octavii Sportline.

Skoda Octavia 2024 28

Dostępne są również przyciemniane tylne szyby boczne i tylne (Sunset). Wargi spojlera na przednim zderzaku są również wykończone w błyszczącej czerni, podobnie jak spojler na tylnej klapie w sedanie, spojler dachowy w kombi i wstawka o wyglądzie dyfuzora w tylnym zderzaku. Tylne światła LED z dynamicznymi kierunkowskazami i animowaną funkcją Coming/Leaving Home należą do wyposażenia standardowego, a reflektory Matrix LED są dostępne jako opcja. Octavia Sportline porusza się fabrycznie na 18-calowych felgach aluminiowych Vega Aero.

Škoda oferuje 19-calowe felgi aluminiowe Draconis, które są dostępne wyłącznie w wersji wyposażenia Sportline. Nowo zaprojektowane emblematy Sportline można znaleźć na przednich błotnikach. Nowe, dwuwymiarowe logo Škody na masce i napis Škoda na tylnej klapie są wykończone w kolorze czarnym. To samo dotyczy listew progowych, podczas gdy napis Škoda wyświetlany na podłodze z przednich drzwi odpowiada nowej tożsamości marki.

Skoda Octavia 2024 29

Sportline Design Selection z tkaninami pochodzącymi z recyklingu

Wnętrze Octavii Sportline jest również bardzo podobne do wnętrza topowego modelu RS. Przykładem tego jest trójramienna skórzana kierownica sportowa z przyciskami wielofunkcyjnymi, pedały o wyglądzie stali nierdzewnej oraz listwy ozdobne Dark Carbon na desce rozdzielczej i w kolorze czarnym o wysokim połysku na drzwiach. Obicia foteli wykonano z szarej tkaniny z recyklingu i sztucznej skóry. Tę ostatnią zastosowano również w wewnętrznych panelach drzwi i tapicerce deski rozdzielczej, z których każdy ma szare podwójne szwy.

Skoda Octavia RS: sportowy topowy model

Legendarne oznaczenie modelu Škoda RS charakteryzuje najbardziej sportowe wersje Octavii od 2000 roku. Tradycyjne akcenty stylistyczne w błyszczącej czerni charakteryzują również zmienioną wersję Octavii RS, która jest teraz napędzana silnikiem benzynowym 2.0TSI o mocy 195 kW (265 KM). W wyposażeniu standardowym znajdują się reflektory Matrix LED. Opcje stylistyczne RS i RS Lounge dla sportowego czarnego wnętrza RS są dostępne wyłącznie dla modelu z najwyższej półki.

Skoda Octavia 2024 21

Mocniejszy silnik, obniżone sportowe zawieszenie

Zmodernizowana Skoda Octavia RS jest wyposażona wyłącznie w wersję 2.0 TSI o mocy 195 kW (265 KM), która zapewnia o 15 kW (20 KM) więcej niż jej poprzednik. Silnik mobilizuje maksymalny moment obrotowy 370 Nm i zawsze jest dostarczany z automatyczną 7-biegową DSG. Oprócz mocy, silnik imponuje również wydajnością, co w dużej mierze wynika z cyklu pracy Budack. Dzięki standardowemu zawieszeniu sportowemu RS jest o 15 milimetrów niższy od standardowego modelu.

W połączeniu z progresywnym układem kierowniczym i elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu VAQ, Octavia RS zapewnia wyjątkową przyczepność i dynamikę jazdy w każdej sytuacji. Zewnętrznie, topowa wersja jest teraz fabrycznie wyposażona w prawdziwy sportowy układ wydechowy z czarnymi końcówkami rur wydechowych. Nowa jednostka sterująca silnika przyczynia się do potężnego brzmienia modelu: W trybie Sport zwiększa on prędkość obrotową silnika podczas ruszania i dodatkowo zwiększa przyjemność z jazdy.

Skoda Octavia 2024 25

Reflektory Matrix LED i ekskluzywne felgi aluminiowe RS w standardzie

Liczne detale typowe dla RS podkreślają sportowy charakter Octavii RS. Na przykład obramowanie atrapy chłodnicy Škody, ramki okien i nakładki lusterek zewnętrznych są błyszcząco czarne, dotyczy to również relingów dachowych w wersji kombi. Przedni zderzak wygląda jeszcze bardziej sportowo niż wcześniej. Jego czarne akcenty kontrastują z podstawowym kolorem, który dzieli z progami bocznymi i tylnym dyfuzorem. Typową cechą RS jest czerwony pasek odblaskowy biegnący przez całą szerokość pojazdu na tylnym zderzaku. Tylne szyby boczne i przednia są przyciemniane na ciemno (Sunset). Škoda wyposaża Octavię RS wyłącznie w czarne, aerodynamicznie zoptymalizowane 18-calowe felgi aluminiowe o wzorze Comet. Opcjonalnie klienci mogą wybrać 19-calowe felgi Elias w kolorze srebrnym lub antracytowym.

Modele RS są standardowo wyposażone w reflektory Matrix LED. Pakiet oświetlenia uzupełniają tylne światła LED z animowanymi kierunkowskazami i animowaną funkcją powrotu do domu. Sportowy model z najwyższej półki posiada również nowo zaprojektowane logo RS jako emblemat na nadwoziu i we wnętrzu.

Skoda Octavia 2024 26

Sportowe czarne wnętrze z wyborem stylistyki RS i RS Lounge Wnętrze Škody Octavia RS jest w przeważającej części sportowo czarne. 13-calowy centralny wyświetlacz z systemem nawigacji jest tak samo częścią wnętrza, jak automatycznie składana pokrywa bagażnika w standardzie w RS Kombi. Nowa struktura gamy oferuje wybór pomiędzy dwiema opcjami stylistycznymi specyficznymi dla RS: standardowym wariantem RS i opcjonalnym RS Lounge. Sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i nowym logo RS są pokryte pikowanym wzorem i czerwonymi ozdobnymi przeszyciami na podłokietnikach.

Ozdobne pokrycie deski rozdzielczej z neoprenową powierzchnią ma podwójne kontrastujące szwy w kolorze czerwonym. Neopren jest również stosowany w połączeniu z imitacją skóry na panelach drzwi. Listwy wykończeniowe po wewnętrznej stronie drzwi są wykończone na wysoki połysk w kolorze czarnym, a wspornik deski rozdzielczej jest wykonany z ciemnego włókna węglowego. Trójramienna wielofunkcyjna kierownica sportowa pokryta jest skórą, a pedały mają wygląd błyszczącej stali nierdzewnej.

Skoda Octavia 2024 27

W opcjonalnej wersji Design Selection RS Lounge fotele sportowe są pokryte perforowaną mikrofibrą i imitacją skóry z czerwonymi kontrastowymi przeszyciami na powierzchni siedziska i oparcia. Elektrycznie regulowane fotele przednie z funkcją pamięci oferują również regulację głębokości powierzchni siedziska, regulację podparcia lędźwiowego i funkcję masażu w standardzie. Połączenie mikrofibry i sztucznej skóry można znaleźć również w panelach drzwi Design Selection RS Lounge. Środkowa część deski rozdzielczej z mikrofibry jest tapicerowana dwoma rzędami kontrastujących czerwonych szwów.

Źródło: Skoda