Premiera Skody Joyster w Paryżu

Premiera Skody Joyster w Paryżu29.09.2006
Wczoraj, 28 września, nowy koncepcyjny model Skody – Skoda Joyster – miał swoją światową premierę w Paryżu. Ze względu na dynamiczny wygląd ten trzydrzwiowy, przednionapędowy, kompaktowy pojazd jest skierowany głównie do młodych ludzi ...

Wczoraj, 28 września, nowy koncepcyjny model Skody – Skoda Joyster – miał swoją światową premierę na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Paryżu.

Premiera Skody Joyster w Paryżu 1 Ze względu na dynamiczny wygląd ten trzydrzwiowy, przednionapędowy, kompaktowy pojazd jest skierowany głównie do młodych ludzi. Poza nowatorskim designem koncepcyjny pojazd oferuje wysoki poziom komfortu oraz inteligentne i nowoczesne rozwiązania. Skoda Joyster jest doskonałym przykładem kreatywności i potencjału młodych projektantów Skoda Auto, na czele z Jensem Menske. Zespół projektowy koncernu tworzy naprawdę nowatorskie, przemyślane i wyszukane rozwiązania w duchu sloganu reklamującego markę Skoda "Przemyślane rozwiązania".

Poza modelem koncepcyjnym Joyster, Skoda Auto prezentuje w Paryżu po raz pierwszy jeszcze trzy produkty:
- Skodę Octavia Scout
- Skodę Octavia RS oraz Skodę Octavia RS Combi z silnikiem 2.0 TDI PD/125 kW
- najbogatszą wersję wyposażeniową Laurin & Clement dla Skody Octavia i Skody Superb

Premiera Skody Joyster w Paryżu 2 Oparta na Skodzie Octavia Combi 4x4 – Skoda Octavia Scout – ma wzmocnić pozycję koncernu w segmencie pojazdów z napędem na cztery koła oraz samochodów rekreacyjnych i poszerzyć portfolio oferowanych modeli. Dzięki zwiększonemu prześwitowi, napędowi na obie osie oraz dwóm mocnym jednostkom napędowym 2.0 TDI PD/103 kW (140 KM) i 2.0 FSI/110 kW (150 KM), model Scout jest dobrym uzupełnieniem rodziny Skody Octavia.

Popularność samochodów marki Skoda ciągle rośnie. Od stycznia do czerwca 2006 r., w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, sprzedaż samochodów wzrosła o 12.4%. W rozbiciu na poszczególne linie modelowe wyniki Skoda Auto prezentowały się następująco: liczba osób, które zdecydowały się na zakup Skody Octavia wzrosła o 21,4%, sprzedano o 2,6% więcej Skody Superb i 4,2% Skody Fabia. Łącznie z salonów Skody na całym świecie wyjechało w tym okresie 275 000 aut.

Premiera Skody Joyster w Paryżu 3 W 2006 r. Skoda Auto planuje sprzedać 530 000 samochodów i pobić dotychczasowy rekord. Po raz pierwszy w historii marki ma zostać wyprodukowanych ponad pół miliona pojazdów. Nowe modele oferowane przez Skodę, m.in. Skoda Octavia Scout, Skoda Octavia RS 2.0 TDI/125 kW oraz Skoda Roomster, mają pomóc w realizacji ambitnych planów marki.

Skoda Auto zatrudnia obecnie 26 000 osób i produkuje samochody w pięciu krajach: Czechach, Bośni i Hercegowinie, Indiach, Kazachstanie i na Ukrainie. W 2007 roku koncern rozpocznie produkcję w swojej nowej fabryce w Chinach. Łącznie auta marki Skoda są sprzedawane w 90 krajach.

Źródło: Skoda Auto