Skoda Kodiaq RS gotowa na światową premierę

Skoda Kodiaq RS gotowa na światową premierę27.08.2018
Nowa wersja SUV-a, z silnikiem 2.0 BiTDI, który generuje moc 176 kw (239 KM) jest gotowa na swoją światową premierę. Skoda Kodiaq RS zadebiutuje już w październiku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Skoda wydarzenie to zapowiada przedstawiając oficjalne zdjęcia pierwszego w swoim portfolio SUV-a w wersji RS oraz prezentując nowe logo usportowionych modeli producenta.

Emblematy RS zdobią najbardziej usportowione modele Skody od 2000 roku. Skoda Kodiaq RS to pierwszy SUV marki, który dołączy do tego elitarnego grona. Zaprojektowany w nowoczesnym stylu, z użyciem czerwonych akcentów, nowy logotyp stanowi ukłon w stronę 117-letniej historii marki w świecie sportów motorowych.

Podążając śladami pierwszych modeli RS

Sformułowanie „RS” oznacza Rally Sport, a po raz pierwszy użyte zostało w 1974 roku na dwóch prototypach rajdowych: Skoda180 RS i 200 RS. Rok później, opierając się na wcześniejszych modelach, Skoda stworzyła 130 RS. Sportowe coupé zdobyło dwa zwycięstwa w legendarnym Rajdzie Monte Carlo oraz zwyciężyło Rajd Akropolu. W 2000 roku do produkcji Skody trafił pierwszy model RS, Octavia RS.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Nowe logo RS będzie można zobaczyć podczas Paris Motor Show na premierowo pokazywanej wtedy Skodzie Kodiaq RS. Emblemat RS został umieszczony w kilku miejscach debiutującego modelu. Charakterystyczny znak znajdzie się m.in. na grillu, gdzie „v” oznacza zwycięstwo, a czerwone akcenty symbolizują sportowy charakter i moc rodziny RS.

Napęd na wszystkie koła i najmocniejszy silnik wysokoprężny w historii Skody

Czterocylindrowy silnik 2.0 BiTDI wytwarza moc 176 kW (239 KM), co świadczy o sportowych możliwościach Skody Kodiaq RS. Zastosowanie po raz pierwszy w historii Skody technologii biturbo zapewnia maksymalny moment obrotowy 500 Nm. To najsilniejszy silnik diesla w ofercie Skody, który dostępny jest wyłącznie w tym modelu. Samochód wyposażony jest w napęd 4x4, dzięki czemu potrafi sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom.

Źródło: Skoda