Skoda Scala - znamy nazwę nowego kompaktowego modelu marki

Skoda Scala - znamy nazwę nowego kompaktowego modelu marki17.10.2018
Po prezentacji pierwszych szkiców projektowych, Skoda ujawnia nazwę swojego nowego kompaktowego modelu. Nazwa Scala symbolizuje kolejny etap rozwoju marki na płaszczyznach nowoczesnego designu i technologii.

Po prezentacji pierwszych szkiców projektowych, ŠKODA ujawnia nazwę swojego nowego kompaktowego modelu. Nazwa Scala, wywodząca się z łacińskiego słowa "scala" symbolizuje kolejny etap rozwoju marki na płaszczyznach nowoczesnego designu i technologii. To także pierwszy europejski model produkcyjny, który na pokrywie bagażnika zamiast logo marki, posiadać będzie napis Skoda. Oficjalna premiera modelu planowana jest przed końcem roku.

Skoda Scala
Skoda Scala

"Skoda Scala to nowy rozdział w historii samochodów kompaktowych marki. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu w samochodach tej klasy. Jesteśmy przekonani, że Scala zredefiniuje portfolio samochodów z segmentu A oferowanych przez naszą markę" – mówi Bernhard Maier, Prezes Zarządu Skoda Auto.

Nazwa modelu wywodzi się z łacińskiego słowa „scala” oznaczającego „schody”. Nowy model w gamie marki to kolejny stopień szeroko zakrojonej ofensywy produktowej, stąd nazwa samochodu ma symbolizować stały rozwój marki, oferującej innowacje technologiczne i funkcjonalności dostępne dotychczas w samochodach klasy premium.

Źródło: Skoda Auto