Skoda Kamiq na pierwszych szkicach

Skoda Kamiq na pierwszych szkicach05.02.2019
Skoda przedpremierowo prezentuje szkice nowego modelu Kamiq - kolejnego SUV-a, który poszerza wachlarz oferty Skody w tym dynamicznie rozwijającym się segmencie.

Nowy SUV wzbogacony jest o kilka nowości, w tym pierwsze w historii designu SUV-ów Skody dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Skoda Kamiq

Imponujący wygląd nowego, miejskiego SUV-a Skody definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla designu marki. Muskularna linia maski płynnie przechodzi w łagodną linię nadwozia optycznie wydłużając pojazd i idealnie współgrając z dynamiczną linią dachu. Solidny srebrny przedni spojler przypomina o terenowym charakterze SUV-a. Największym wyróżnikiem jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z krystalicznymi efektami i diodami LED zwiększają atrakcyjność samochodu i nadają mu charakter samochodów klasy premium. Ponadto Kamiq jest pierwszym modelem Skody, który ma dynamiczne kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

- W naszym nowym miejskim SUV-ie Kamiq wprowadziliśmy zupełnie nową konfigurację reflektorów. Tego typu dwuczęściowe reflektory zostały zastosowane po raz pierwszy właśnie w Skodzie Kamiq. Nadają nowemu SUV-owi niepowtarzalny wygląd i stanowią kolejną interpretację naszego języka designu SUV-ów – komentuje Oliver Stefani, główny projektant marki Skoda.
Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Wyważone proporcje i ponadczasowy design

Wysoka, mocna linia maski robi wrażenie swoim designem. Większy prześwit, duże koła i dyfuzor podkreślają uterenowiony charakter Skody Kamiq. Wyważone proporcje, czyste linie i nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy design wzmacniają dynamiczny, sportowy wygląd modelu. Przyciągające uwagę i wyraźnie zdefiniowane elementy tylnej części pojazdu demonstrują reinterpretację klasycznej linii Skody w kształcie litery "C". Skoda Kamiq będzie pierwszym SUV-em w Europie z napisem Skoda znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli.

Światowa premiera nowego Skody Kamiq odbędzie się w dniach od 5 do 17 marca 2019 r. na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.

Źródło: Skoda