Skoda zaprezentuje szereg nowości na targach Motor Show w Genewie

Skoda zaprezentuje szereg nowości na targach Motor Show w Genewie03.03.2019
Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie Skoda zaprezentuje nowe modele: VISION iV i Klement, które wytyczają kierunek rozwoju marki.

Oprócz nowego miejskiego SUV-a, Skody Kamiq, i nowego kompaktowego modelu Scala, producent zaprezentuje również przegląd aktualnej gamy modelowej oraz nową wersję samochodu rajdowego Fabia R5. Konferencja prasowa rozpocznie się 5 marca o godzinie 9:40 na stoisku Skoda w pawilonie 2.

Skoda wkracza w erę elektromobilności. W ciągu najbliższych czterech lat firma zainwestuje około dwóch miliardów euro w rozwój alternatywnych systemów napędowych i nowe usługi mobilne – jest to największy program inwestycyjny w historii marki. Do końca 2022 roku Skoda planuje wprowadzić do swojej oferty dziesięć zelektryfikowanych modeli. Ponadto producent samochodów konsekwentnie rozszerza zakres nowych usług związanych z szeroko rozumiana mobilnością.

VISION iV
Skoda VISION iV

Skoda VISION iV: kolejny krok w kierunku e-mobilności

Skoda VISION iV to w pełni elektryczny pojazd, zbudowany na modularnej platformie MEB zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Platforma ta zapewnia aerodynamiczny charakter nadwozia oraz przestronne wnętrze typowe dla Skody. Koncepcyjny VISION iV to także emocjonujący design. Model wyposażony będzie w imponujące 22-calowe koła, przyciągające wzrok podświetlane szklane elementy w listwach grilla i kamery zamiast tradycyjnych lusterek bocznych przypominające kształtem płetwy rekina. Dwa silniki elektryczne - jeden z przodu, drugi na tylnej osi - tworzą bezemisyjny układ napędowy. Zainstalowana w podwoziu pojazdu płaska bateria litowo-jonowa zapewnia zasięg sięgający nawet 500 kilometrów.

Kamiq
Skoda Kamiq

Nowy Kamiq - pierwszy miejski SUV Skody

Wraz z nową ŠKODĄ Kamiq, producent kontynuuje ofensywę produktową w segmencie SUV-ów i rozszerza swoją ofertę o miejskiego crossovera. Jest to trzeci model w gamie SUVów marki, wprowadzonych na rynek europejski. Kamiq idealnie mieści się w nomenklaturze łączącej wszystkie modele w gamie SUV-ów marki, których nazwy zaczynają się od K i kończą na Q. Kamiq zgrabnie łączy zwinność samochodu kompaktowego z komfortem charakterystycznym dla SUV-ów. Jego atuty to m.in. wyższe usytuowanie foteli, lepsza widoczność, łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie oraz duży prześwit. W nowym modelu nie zabraknie innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych wspomagających kierowcę.

Skoda Fabia R5: Nowe oblicze zwycięskiego samochodu rajdowego

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Skoda przedstawi nową wersję rajdowego modelu Fabia R5. Samochód, który niedługo trafi do produkcji, będzie miał jeszcze lepsze parametry techniczne poprawiające niezawodność i osiągi i zostanie wyposażony w kluczowe elementy designu modelu Fabia najnowszej generacji.

Fabia R5
Skoda Fabia R5

Skoda Scala – nowy as w talii marki

Zaawansowane systemy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu, najnowsze technologie oraz innowacyjny język designu – model Scala otwiera nowy rozdział w ofercie Skody. Systemy wspomagające parkowanie, zmianę pasa ruchu i monitorujące odległość od poprzedzającego pojazdu, takie jak: PARK ASSIST, FRONT ASSIST, LANE ASSIST, CREW PROTECT ASSIST, LANE CHANGING ASSIST, to tylko wybrane przykłady innowacyjności, z którymi Scala stanie się jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w swoim segmencie.

Scala
Skoda Scala

Klement - koncepcyjny dwukołowy środek miejskiego transportu

Nowe rozwiązanie marki z zakresu mobilności elektrycznej, to koncepcyjny model Klement. To ekologiczna alternatywa dla samochodu w dziedzinie mikromobilności. Elektryczny silnik i odzyskiwanie energii z hamowania zapewnią prędkość maksymalną wynoszącą do 45 km/h, a zasięg pojazdu to ponad 60 kilometrów. Klement będzie w pełni integrowalny z aplikacją mobilną, dzięki której będzie można sprawdzić im.in.: stan naładowania jego akumulatorów.

Konferencja prasowa online

5 marca, w dniu otwarcia Motor Show Skoda zorganizuje konferencję prasową, która będzie transmitowana na żywo w wersji online. Transmisja rozpocznie się 5 marca o 9:40. Wszyscy zainteresowani będą mogli obserwować ją na kanałach marki Skoda: Storyboard, YouTube, Facebook oraz Twitterze.

Źródło: Skoda