Polskie premiery nowych modeli Skody na Poznań Motor Show

Polskie premiery nowych modeli Skody na Poznań Motor Show29.03.2019
Podczas Poznań Motor Show Skoda po raz pierwszy w Polsce prezentuje nowy, kompaktowy model Scala oraz najmniejszego członka rodziny SUV-ów marki, model Kamiq.

Z kolei modele koncepcyjne Vision X i Vision E pozwalają na wgląd w elektromobilną przyszłość marki. Na stoisku dostępne są bestsellery oraz cieszące się popularnością SUV-y Kodiaq i Karoq. W związku z tegorocznymi obchodami 15-lecia projektu Skoda Auto Safety dla odwiedzających gości, przewidziano dodatkowe atrakcje w strefie zewnętrznej.

Skoda Scala
Skoda Scala

Po raz pierwszy w Polsce, na Motor Show w Poznaniu, fani motoryzacji mogą na żywo zobaczyć nową Skodę Scala, której światowa premiera odbyła się 6 grudnia w Tel Awiwie. Kompaktowe Auto zostało zaprojektowane zgodnie z nowym językiem designu Skody oraz wyposażone w najnowsze innowacje z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Scala otwiera nowy rozdział dla samochodów z segmentu A dostępnych w ofercie marki. To jednak nie jedyna polska premiera: fani motoryzacji na targach w Poznaniu mogą zobaczyć także zaprezentowany uprzednio w Genewie model Kamiq.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Podczas poznańskich targów motoryzacyjnych zaprezentowany został również model koncepcyjny Vision X, miejski crossover hybrydowy, który zadebiutował w 2018 roku w Genewie. Drugim autem zapowiadającym elektromobilną przyszłość marki jest Vision E, samochód który rok temu wzbudził wielkie emocje wśród odwiedzających ekspozycję Skody w Poznaniu. Ten pięciodrzwiowy SUV coupe jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem koncepcyjnym w historii marki. Prezentacja modeli potwierdza konsekwentnie realizowaną strategię, zgodnie z którą do 2025 roku oprócz aut elektrycznych Skoda będzie oferować także samochody hybrydowe typu plug-in.

Skoda Vision X
Skoda Vision X

Na stoisku nie zabrakło bestsellerowych aut Skody: nowej Skody Fabia w usportowionej wersji Monte Carlo oraz Skody Octavia RS. Motor Show to także okazja, aby z bliska przyjrzeć się efektom udanej ofensywy marki w segmencie SUV-ów. Model Kodiaq prezentowany jest w Poznaniu w kilku wariantach: z emblematem RS, w wersji Sportline oraz w ekskluzywnym wydaniu, Laurin & Klement. Natomiast kompaktowy SUV Karoq zostanie pokazany w dwóch wersjach: Sportline oraz Scout.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

15-lecie projektu Skoda Auto Safety

Z okazji 15-lecia projektu Skoda Auto Safety, przygotowano dodatkowe atrakcje w strefie zewnętrznej, które pozwolą gościom Targów jeszcze lepiej doświadczyć innowacji oferowanych przez markę z zakresu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Przestrzeń na Placu Marka o powierzchni 3800 m2 składa się z dużego placu manewrowego, pięciu stanowisk technologicznych, symulatora dachowania i symulatora zderzeń w wirtualnej rzeczywistości. Cała strefa jest obsługiwana przez instruktorów ze Skoda Auto Szkoła.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

- Obecnie dostęp do szerokiej oferty systemów wspomagających kierowcę znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Cieszymy się, że z okazji 15-lecia Skoda Auto Safety, setki tysięcy osób obecnych na Poznań Motor Show będzie mogło na żywo doświadczyć działania systemów Skody oraz skorzystać z zapewnianych przez nas atrakcji, doskonaląc tym samym swoje umiejętności za kierownicą – podsumowuje Radek Jaskulski, trener Skoda Auto Szkoła.

Źródło: Skoda