Pierwsze szkice odświeżonego modelu Skoda Superb

Pierwsze szkice odświeżonego modelu Skoda Superb13.05.2019
Wyraziste przednie reflektory, światła przeciwmgielne z charakterystycznym wykończeniem oraz szeroki grill, o drobnym, pionowym żebrowaniu - to tylko niektóre cechy odświeżonego modelu Superb.

Skoda prezentuje pierwsze szkice flagowego auta, które zadebiutuje w maju, podczas światowej premiery w Bratysławie. Prezentacja odbędzie się w trakcie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, których głównym i wyłącznym sponsorem od 1993 roku pozostaje Skoda.

W odświeżonym, flagowym modelu logo marki z tyłu pojazdu po raz pierwszy zastąpi napis Skoda. Auto, którego historia sięga lat 30., wyposażone zostało w najwyższej klasy, innowacyjne rozwiązania z zakresu designu, bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Model Superb zadebiutował na rynku samochodowym po raz pierwszy w latach 30. limuzyną 640 Superb. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „superbus”, które oznacza „wspaniały” i symbolizuje najwyższą klasę. W 2001 roku, po 50-letniej przerwie, marka zaprezentowała innowacyjną wersję limuzyny Superb, wyposażoną w najnowsze rozwiązania technologiczne i charakteryzującą się wyjątkową przestronnością. W kwietniu 2017 roku z linii produkcyjnej zjechał milionowy model SUPERB trzeciej generacji. Samochód sprawdza się zarówno jako auto rodzinne, miejskie, jak i towarzysz dalekich podróży.

Skoda Superb
Skoda Superb

Premiera Superb podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie

Dynamiczny i fascynujący sport, jakim jest hokej na lodzie, doskonale odpowiada wartościom, którymi Skoda kieruje się w swojej strategii sponsoringowej. Marka jest oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie od 1993 roku, co jest najdłuższą umową sponsorską w historii świata sportu.

W tym roku po raz pierwszy sportowe wydarzenie będzie okazją do światowej premiery nowego modelu. Odświeżone wersje całej rodziny Skody Superb zostaną zaprezentowane podczas Mistrzostw Świata w Bratysławie jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Skoda