Skoda prezentuje cennik odświeżonego modelu Superb

Skoda prezentuje cennik odświeżonego modelu Superb08.07.2019
Odświeżony model Superb otwiera nowy rozdział w historii Skody. Innowacje technologiczne i nowoczesny, elegancki design sprawiają, że czwarta generacja flagowej limuzyny pozostaje punktem odniesienia dla aut w swoim segmencie.

Po raz pierwszy w seryjnym modelu marki zastosowano reflektory Full LED Matrix. Auto w wyposażeniu standardowym posiada systemy bezpieczeństwa i funkcjonalności z obszaru Connectivity, które można rozszerzyć z pakietami dodatkowymi, dostępnymi w atrakcyjnej ofercie cenowej.

Milionowy egzemplarz Skody Superb opuścił linię produkcyjną już w trzeciej generacji. Zmodernizowana wersja topowego modelu to kolejny krok w stronę ewolucji marki, zarówno w obszarze designu, jak i zastosowanych technologii poprawiających komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Skoda Superb
Nowa Skoda Superb

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych w odświeżonej wersji Superb są reflektory Full LED Matrix, które po raz pierwszy zostały zastosowane w seryjnym modelu Skody. System wykorzystuje kamerę w przedniej szybie do wykrywania zbliżających się pojazdów, osób i obiektów odbijających światło i automatycznie wyłącza poszczególne jego wiązki. Dzięki temu zapobiega oślepianiu innych użytkowników drogi bez konieczności wyłączania świateł drogowych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy. System Full LED Matrix oferuje dodatkowo funkcję COMING HOME / LEAVING HOME, która automatycznie włącza i wyłącza segmenty reflektorów oraz świateł tylnych podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.

Oprócz reflektorów Full LED Matrix, po raz pierwszy w seryjnym modelu Skody zastosowano aktywny tempomat ADAPTIVE CRUISE CONTROL najnowszej generacji, z wyprzedzeniem wykrywający ograniczenia prędkości oraz zakręty na drogach i dostosowujący do nich prędkość auta. Nowością jest także asystent awaryjnego zatrzymania EMERGENCY ASSIST, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na pobocze i zatrzymuje go.

Skoda Superb
Nowa Skoda Superb

Ewolucja designu flagowej limuzyny

Dynamiczny i elegancki design Skody Superb został wzbogacony o przemodelowaną atrapę chłodnicy i ozdobną listwę pomiędzy światłami tylnymi LED. Długość zmodernizowanej flagowej limuzyny zwiększyła się do 4869 mm w wersji hatchback oraz do 4862 w wersji Combi. Pojemność bagażnika wynosi w obydwu wersjach kolejno: 625 l dla modelu Superb i 680 l dla Superb Combi.

Nowe silniki

Odświeżony model Superb oferuje dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI SCR o mocy 140 kW (190 KM) występujące z 7-biegową skrzynią DSG lub dodatkowo z napędem 4x4 oraz dwa silniki benzynowe 2.0 TSI z automatyczną przekładnią DSG o mocy 140 kW (190 KM) i 200 kW (272 KM) z napędem 4x4.

Skoda Superb
Nowa Skoda Superb

Skoda Superb – jeszcze bezpieczniejsza

Dostępne w zmodernizowanym modelu systemy LANE ASSIST, pomagający utrzymać auto w obszarze odpowiedniego pasa ruchu, SIDE ASSIST, udoskonalony czujnik martwego pola o zasięgu do 70 m oraz FRONT ASSIST, utrzymujący bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, zapewniają dodatkowe wsparcie dla kierowcy, odciążając go podczas jazdy w dalekich trasach.

Odświeżony model Superb posiada dodatkowo najnowsze systemy z obszaru Connectivity zwiększające komfort i zapewniające jeszcze większą radość podczas jazdy. W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się m.in. Vritual Cockpit – cyfrowy szestaw wskaźników oraz trzy systemy multimedialne do wyboru: radio Bolero i system nawigacji Amundsen z 8-calowym wyświetlaczem oraz system nawigacji Columbus z 9,2-calowym wyświetlaczem. W wyposażeniu standardowym zmodernizowana limuzyna Skody oferuje system SmartLink umożliwiający dostęp do aplikacji ze smartfona za pośrednictwem centralnie umiejscowionego wyświetlacza samochodowego.

Źródło: Skoda