Ruszyła produkcja Kamiq - trzeciego SUV-a Skody na Europę

Ruszyła produkcja Kamiq - trzeciego SUV-a Skody na Europę11.07.2019
Pierwszy egzemplarz Skody Kamiq opuścił już linię produkcyjną w głównej fabryce w Mlada Boleslav.

Trzeci SUV, po modelach Kodiaq i Karoq, dostępny na rynku europejskim stanowi kolejny krok w szeroko zakrojonej ofensywie produktowej marki. Nowy Kamiq łączy zalety SUV-a, takie jak większy prześwit i podwyższoną pozycję fotela, ze zwinnością i dynamiką aut kompaktowych.

- Start produkcji nowego modelu Skody to dla nas zawsze szczególny czas. W ciągu ostatnich miesięcy dołożyliśmy wszelkich starań w zakresie produkcji i logistyki. Dzięki temu z sukcesem wprowadziliśmy nowego SUV-a do naszej oferty. Jesteśmy pewni, że nowy model Kamiq, jego doskonała jakość i wiele nowoczesnych rozwiązań, zrobi duże wrażenie na naszych klientach - mówi Dr Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.
Skoda Kamiq
Nowa Skoda Kamiq

W produkcję nowego SUV-a Skoda zainwestowała około 100 milionów euro. Dla powodzenia projektu zaadaptowano linię produkcyjną dla platformy MQB27, wyprodukowano nowe tłoczniki. W lakierni, nadwoziowni i montażowni wprowadzono zasadnicze zmiany oraz zmodyfikowano szczegóły, m.in. w celu wdrożenia charakterystycznych dla nowego modelu dwuczęściowych reflektorów LED. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom każdego dnia fabrykę w Mladá Boleslav opuszcza 400 egzemplarzy Skody Kamiq.

Nowy SUV o długości 4,241 mm, szerokości 1,793 i wysokości 1,531 mm oferuje pokaźną ilość miejsca dla wszystkich pasażerów i bagażu. Dzięki innowacyjnym systemom wspomagania, doborowi wydajnych i ekonomicznych silników oraz najnowszym rozwiązaniom z obszaru Connectivity, Kamiq idealnie dopasowany jest do potrzeb nowoczesnych klientów.

Już w standardowym wyposażeniu samochód posiada najnowsze systemy wspomagania kierowcy, dopasowane do jazdy w zróżnicowanych warunkach, które do tej pory znane były z aut klasy premium. Wśród nich znalazł się m.in. FRONT ASSIST kontrolujący odległość od pojazdów, pieszych i innych obiektów jadących na drodze oraz LANE ASSIST utrzymujący pojazd w obszarze pasa ruchu. Dodatkowo w opcji dostępny jest także SIDE ASSIST, który wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem wzroku kierowcy z odległości 70 metrów. Samochód opcjonalnie może zostać wyposażony również w asystentów parkowania, co podnosi bezpieczeństwo i komfort podczas przemieszczania się po mieście.

Skoda Kamiq
Nowa Skoda Kamiq

W odpowiedzi na potrzeby współczesnych kierowców, nowy SUV Skody posiada innowacje z obszaru Connectivity, które umożliwiają stałe połączenie z internetem i dostęp do najnowszych aplikacji. Sprawia to, że jazda Skodą Kamiq jest nie tylko bezpieczna i komfortowa, ale także dostarcza wiele przyjemności.

Skoda Kamiq to kolejny model, który został zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu Skody łączącym tradycję z nowoczesnością. Jego wyróżnikiem są dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w górnej części oraz dostępne w opcji dynamiczne kierunkowskazy z przodu i z tyłu.

Cennik Skody Kamiq pojawi się już w lipcu. Wraz z publikacją cennika rozpocznie się również przyjmowanie zamówień na samochód. W salonach nowy, miejski SUV Skody pojawi się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Skoda Auto