Nowa Skoda Kamiq Monte Carlo

Nowa Skoda Kamiq Monte Carlo05.09.2019
Skoda Kamiq Monte Carlo zadebiutuje razem z modelem Scala zaprojektowanym w tej samej wersji, nawiązującej do rajdowych tradycji.

Kamiq to trzeci SUV w ofercie Skody, po modelach Kodiaq i Karoq, który powstał w odpowiedzi na potrzeby wymagających kierowców. Zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu, łączący zalety SUV-a ze zwinnością aut kompaktowych, nowy Kamiq dostępny będzie niebawem w specjalnej wersji Monte Carlo. Usportowiony SUV zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów IAA we Frankfurcie nad Menem. Samochód wyróżniają czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu.

Skoda Kamiq jest zaprojektowana zgodnie z nowym językiem designu marki, który łączy w sobie funkcjonalność i emocjonalność. Czarne elementy wykończenia wersji Monte Carlo podkreślają dynamikę modelu i jego sportowy charakter. To idealne połączenie designu nawiązujące do rajdowej tradycji Skody oraz użyteczności miejskiego SUV-a – podkreśla Oliver Stefani, Szef Designu Skoda Auto.
Skoda Kamiq
Skoda Kamiq Monte Carlo

Czarne elementy nadają sportowego charakteru

Oprócz charakterystycznych dzielonych reflektorów Full LED, Skoda Kamiq Monte Carlo jest wyposażona w czarne elementy zapewniające dynamiczny wygląd. Obejmują one lakierowaną ramkę grilla, elementy stylistyczne zderzaków, osłony lusterek bocznych, relingi dachowe, progi boczne, dyfuzor i centralnie umieszczony napis Skoda na pokrywie bagażnika. Standardowe wyposażenie Skody Kamiq Monte Carlo obejmuje czarne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem Monte Carlo, pakiet Sunset z wyższym stopniem przyciemnienia szyb, a także panoramiczny dach.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq Monte Carlo

Emocjonalny design zachwyca we wnętrzu

Sportowy charakter Skody Kamiq Monte Carlo widoczny jest również we wnętrzu. Sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami oraz regulacją wysokości wykonane są w charakterystycznej czerwono-czarnej kolorystyce Monte Carlo. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą z czerwonymi ozdobnymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Dynamicznego charakteru nadają także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały, dywaniki tekstylne, napis Kamiq na progach i czarna podsufitka.

Nowa Skoda Kamiq Monte Carlo zostanie zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, w dniach 10–22 września. Premiera będzie miała miejsce w hali 3.0 na stoisku A11. Pierwsze egzemplarze Skody Kamiq o sportowym charakterze będą dostępne dla klientów w Polsce na początku 2020 r.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq Monte Carlo

Monte Carlo to dzielnica Księstwa Monako będąca symbolem elegancji i sportowych emocji. W słynnym rajdzie, którego pierwsze edycja odbyła się w 1911 roku, Skoda odniosła wiele znaczących sukcesów. Dla upamiętnienia rajdowej tradycji marka już w 1936 roku zaprezentowała limitowaną edycję 70 sztuk modelu Skoda Popular Monte Carlo. W 2011 roku marka wróciła do nazwy wprowadzając na rynek Fabię Monte Carlo. W tym roku premierę będę miała dwa kolejne modele w usportowionej wersji. Na targach IAA we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 10 - 22 września, Skoda zaprezentuje modele Kamiq i Scala Monte Carlo.

Źródło: Skoda