Skoda wyznacza kierunek przyszłego rozwoju na targach IAA 2019

Skoda wyznacza kierunek przyszłego rozwoju na targach IAA 201909.09.2019
Skoda zaprezentuje nowości w swoim portfolio podczas Targów IAA we Frankfurcie nad Menem. Marka pokaże Skodę CITIGOe iV, pierwszy elektryczny model w ofercie oraz Skodę Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in.

Oprócz tego na stoisku dostępna będzie kompaktowa Skoda Scala i miejski SUV Kamiq w usportowionych wariantach Monte Carlo. Samochody wyróżniają czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu. Seria Monte Carlo nawiązuje do rajdowej tradycji marki i powstała z myślą o klientach, którzy cenią emocjonujący design zorientowany na aktywny styl życia. Skoda przedstawi również uterenowiony model Superb Scout. Najnowsze modele Skody będą dostępne dla publiczności w dniach od 10 do 22 września.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV

W maju miała miejsce premiera pierwszych zelektryfikowanych modeli Skody. Dzięki hybrydowemu modelowi typu plug-in Superb iV oraz CITIGOe iV napędzanemu wyłącznie silnikiem elektrycznym marka wkroczyła w erę elektromobilności i wyznaczyła kierunek na przyszłość. Skoda wprowadza w życie całościowe podejście do kwestii elektromobilności. Działania podjęte w tym obszarze obejmują przede wszystkim: dostosowanie linii produkcyjnych do wytwarzania komponentów elektrycznych, które od września produkowane są w fabryce w Mladá Boleslav, rozwój infrastruktury do ładowania na terenie zakładów produkcyjnych oraz poszerzanie kompetencji i szkolenie personelu w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych.

Skoda CITIGOe iV
Skoda CITIGOe iV

Atrakcyjne warianty dla topowych modeli

W tym roku Skoda wprowadziła odświeżoną wersję trzeciej generacji modelu Superb. Nowy flagowiec Skody przeszedł nie tylko zmiany wizualne, ale został przede wszystkim wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa. Samochód po raz pierwszy będzie dostępny w uterenowionej wersji Scout, dostępnej wyłącznie w nadwoziu kombi.

Skoda Scala Monte Carlo
Skoda Scala Monte Carlo

Skoda Superb Scout doskonale poradzi sobie w terenie dzięki napędowi na cztery koła i pakietowi na bezdroża, zapewniającemu ochronę podwozia oraz prześwit pod pojazdem zwiększony o 15 mm. Scout jest dodatkowo wyposażony w funkcję Off-Road, umożliwiającą przełączanie trybu jazdy. Kompaktowy model Scala i Kamiq, trzeci, najnowszy SUV w ofercie marki, dostępne będą w usportowionym wariancie Monte Carlo. Czarne elementy wykończenia wersji Monte Carlo podkreślają dynamikę obu modeli i ich sportowy charakter.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq

Targi IAA we Frankfurcie nam Menem odbędą się w dniach od 10 do 22 września. Wszystkie modele Skody dostępne będą na stoisku A11, w pawilonie 3.0.

Źródło: Skoda