Ponad ćwierć miliona wyprodukowanych modeli Skoda Karoq

Ponad ćwierć miliona wyprodukowanych modeli Skoda Karoq23.09.2019
Już ponad ćwierć miliona modeli KAROQ zostało wyprodukowanych w fabrykach Skody. Jubileuszowy egzemplarz z silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 kW zjechał z taśmy produkcyjnej w Mlada Boleslav w zaledwie dwa lata po rozpoczęciu seryjnej produkcji modelu.

Produkcja Skody Karoq rozpoczęła się w lipcu 2017 roku w fabryce w Kvasinach, a od stycznia 2018 odbywa się również w Mladá Boleslav. Model cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kierowców - w ubiegłym roku do klientów na całym świecie trafiło 115 700 egzemplarzy, a w bieżącym - już 97 900.

"Ponad ćwierć miliona wyprodukowanych modeli Karoq to niezbity dowód na popularność tego kompaktowego SUV-a wśród klientów na całym świecie. Wynik imponuje tym bardziej, że udało się go osiągnąć w zaledwie dwa lata od rozpoczęcia produkcji. Dziś z dumą mówimy o sukcesie modelu Karoq i niezmiennie podkreślamy jego szczególne miejsce w rodzinie SUV-ów Skody" – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.
Skoda Karoq
Skoda Karoq

Skoda Karoq to jeden z trzech SUV-ów dostępnych w ofercie marki, obok największej Skody Kodiaq i nowej miejskiej Skody Kamiq. To model, którego wymiary - 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości - plasują w segmencie kompaktowych SUV-ów. Przy 2 838 mm rozstawu osi samochód oferuje przestronne wnętrze z wygodną tylną kanapą. Osoby, które podróżują z dużą liczbą bagaży docenią bagażnik o pojemności 521 l. Wszystkie te cechy czynią ze Skody Karoq wszechstronny model – na tyle kompaktowy, aby zwinnie manewrować na zatłoczonych, miejskich parkingach i na tyle duży, aby zagwarantować komfortowe warunki w czasie dalszych podróży.

KAROQ dostępny jest na polskim rynku z nowoczesnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi w wersjach Ambition, Style, a także w usportowionej wersji Sportline oraz uterenowionej wersji Scout. Na rok modelowy 2020 Karoq otrzymał kilka zmian stylistycznych, a także nowe systemy bezpieczeństwa. Skoda Karoq oferuje również najnowsze rozwiązania technologiczne i funkcjonalności z obszaru Connectivity.

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Udana ofensywa Skody w segmencie SUV-ów rozpoczęła się w 2016 roku od premiery pierwszego modelu Kodiaq. Obecnie mając w swoim portfolio modele Kodiaq, Karoq i nowego miejskiego SUV-a Kamiq, Skoda oferuje swoim klientom trzy nowoczesne, wszechstronne auta, wyróżniające się w swoim segmencie.

Źródło: Skoda