Skoda laureatem nagrody e-Commerce Polska Awards 2019

Skoda laureatem nagrody e-Commerce Polska Awards 201926.09.2019 Skoda otrzymała wyróżnienie za nowatorską platformę online oferującą samochody w leasingu. Nagroda została przyznana w kategorii "Think out of the box", w ramach której honorowane są pomysły innowacyjne, pionierskie i wychodzące poza utarte schematy.

Platforma online Skody to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające klientom indywidualnym i biznesowym wygodne zamawianie samochodów w leasingu za pośrednictwem strony internetowej.

Eksperci zasiadający w jury 7. edycji konkursu e-Commerce Polska Awards, którego organizatorem jest Izba Gospodarki Elektronicznej, docenili innowacyjny charakter projektu Skody. Platforma całkowicie zmieniła sposób wykorzystania leasingu i ułatwiła proces uzyskiwania finansowania samochodu. Główną zaletą korzystania z możliwości zamówienia aut online jest oszczędność czasu, który dotychczas klienci poświęcali na osobiste wizyty w salonach i niezbędne formalności. Proces zamówienia przez witrynę https://sklep.skoda-auto.pl/ jest przyjazny dla użytkownika i obejmuje 4 kroki, z których jedynie ostatni odbywa się już poza platformą.

Skoda

Platforma powstała jako efekt współpracy pomiędzy marką Skoda – liderem sprzedaży aut osobowych w Polsce a Grupą Exorigo-UPOS – jednym z najbardziej doświadczonych dostawców rozwiązań dla branży e-commerce. Pozwala ona klientom marki dokonywać wyboru samochodu szybko i w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu. Z dowolnego miejsca można zapoznać się z bazą dostępnych pojazdów w leasingu. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i dla klientów indywidualnych. To nowość, którą proponuje marka Skoda w Polsce. Wspólnie z Volkswagen Financial Services marka uruchomiła leasing konsumencki, który oferuje kupującym korzyści dostępne do tej pory jedynie dla przedsiębiorców.

"Pozycja lidera rynku motoryzacyjnego w Polsce to efekt m.in. naszych odważnych działań w obszarze innowacji technologicznych. Jako lider nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale także inicjator wielu nowatorskich rozwiązań kreatywnych, śledzimy i odpowiadamy na współczesne trendy wdrażając rozwiązania, dzięki którym jesteśmy blisko naszych klientów. Dlatego bardzo cieszy nas zdobycie nagrody w tegorocznej edycji konkursu e-Commerce Polska Awards 2019 za wdrożoną przez nas platformę online. Rozwiązanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, a liczba zamawianych pojazdów za pośrednictwem platformy systematycznie wzrasta" - komentuje Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu marki Skoda.

Źródło: Skoda