Roomster w finale konkursu Car of the Year 2007

Roomster w finale konkursu Car of the Year 200715.11.2006
13 listopada oficjalnie poznaliśmy wyniki konkursu Car of the Year. W tym roku, po raz pierwszy w gronie finalistów konkursu znalazł się samochód koncernu Skoda. Jest to Skoda Roomster, która debiutując znalazła się na czwartym miejscu ...

13 listopada oficjalnie poznaliśmy wyniki konkursu Car of the Year. W tym roku, po raz pierwszy w gronie finalistów konkursu znalazł się samochód koncernu Skoda. Jest to Skoda Roomster, która debiutując w tym konkursie od razu, znalazła się na czwartym miejscu, zdobywając 189 punktów.

Roomster w finale konkursu Car of the Year 2007 1 To ogromny sukces Skody. Tytuł "Samochód Roku" przypadł Fordowi S-Max, który zdobył 235 punktów.

Od kilku już lat zauważyć można, że w konkursie Car Of The Year dominują samochody rodzinne – duże kompakty i mini vany. Oddaje to tendencje na europejskim i światowym rynku samochodowym. Pojawienie się w tym roku na europejskich rynkach Skody Roomster idealnie wpisuje się w ten trend. Roomster posiada bowiem cechy charakterystyczne zarówno dla samochodów typu kompakt (przestrzeń z przodu pojazdu) jak i dla samochodów typu mini van (duża przestrzeń z tyłu pojazdu, system składania tylnych foteli VarioFlex, przestrzeń bagażowa). Przez to jest uniwersalnym samochodem rodzinnym, która to cecha z pewnością znacząco wpłynęła na decyzję jurorów konkursu.

O udziale Skody Roomster w konkursie i o wyłonieniu zwycięzców mówi jeden z dwóch polskich jurorów konkursu Car Of The Year, Wojciech Sierpowski, redaktor AutoRok:

Roomster w finale konkursu Car of the Year 2007 2 W mojej klasyfikacji Car of the Year Skoda Roomster znalazła się na drugim miejscu pod względem liczby punktów. Cenię ten samochód za śmiały design i niezwykłą funkcjonalność wnętrza. Roomsterem Czesi otwierają nowy rozdział nie tylko w swojej historii, ale również w historii światowej motoryzacji, bowiem nigdy dotąd nie oferowany był samochód wielozadaniowy tak atrakcyjny cenowo i technicznie. Nie mam wątpliwości, że Roomster odniesie wielki sukces handlowy i posłuży za wzór przy opracowywaniu wozów konkurencyjnych.

Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie symbolicznej statuetki COTY odbędzie się 22 stycznia 2007 w Amsterdamie.

Liczba punktów uzyskanych w COTY 2007
1 Ford S-MAX 235
2 Opel Corsa 233
3 Citroen C4 Picasso 222
4 Skoda Roomster 189
5 Honda Civic 148
6 Peugeot 207 144
7 Volvo C30 141
8 Fiat Grande Punto 138

Źródło: Skoda Auto