Nowa Skoda Octavia - producent ujawnia szkice koncepcyjne wnętrza auta

Nowa Skoda Octavia - producent ujawnia szkice koncepcyjne wnętrza auta06.11.2019
Skoda Octavia czwartej generacji wyróżnia się jeszcze większą przestronnością, emocjonującym designem i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów.

We wnętrzu auta zastosowano nowoczesne rozwiązania multimedialne, które podkreślają innowacyjność marki. Ikona Skody będzie wyposażona w przeprojektowaną tablicę rozdzielczą z modułowym, wielopoziomowym układem wskaźników oraz w dwuramienną kierownicę. Premiera nowej Octavii odbędzie się 11 listopada w Pradze.

Na szkicach koncepcyjnych prezentujących wnętrze nowej Skody Octavia uwagę zwraca przeprojektowana tablica rozdzielcza z modułowym, wielopoziomowym układem wskaźników. Tablica przypomina kształtem przedni grill Skody i obejmuje kontrastujący, kolorowy obszar pod dużym, samodzielnym wyświetlaczem wielofunkcyjnym.

Skoda Octavia
Skoda Octavia

Bestsellerowe auto Skody zostało wyposażone w nową dwuramienną kierownicę, która odznacza się eleganckim chromowanym wykończeniem. W wariancie wielofunkcyjnym można przy jej pomocy uruchomić 14 funkcji. Zamiast dźwigni DSG w konsoli środkowej nowej Octavii umieszczono nowy moduł sterowania z przełącznikiem kołyskowym do wyboru trybu jazdy. W modelu zastosowano po raz pierwszy technologię „shift by wire”, co oznacza, że dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie z przekładnią, ale przekazuje informację o wybranym biegu elektronicznie. W nowej Skodzie Octavia zadebiutuje także trójstrefowy system automatycznej klimatyzacji Climatronic.

Skoda Octavia
Skoda Octavia

Źródło: Skoda Auto