Skoda prezentuje cennik modelu SUPERB iV

Skoda prezentuje cennik modelu SUPERB iV07.12.2019
Superb iV to pierwsza Skoda, pod której maską kryją się dwa silniki, to pierwsze auto marki Skoda z napędem hybrydowym typu plug-in.

W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, łącząc korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik spalinowy. Luksusowy samochód dostępny jest w wariantach Ambition oraz Style z bogatymi pakietami wyposażenia w standardzie, a także w usportowionej wersji Sportline i ekskluzywnej Laurin&Klement.

Nowa Skoda Superb iV

Superb iV to pierwszy model Skody z napędem hybrydowym typu plug-in. Jednostkę spalinową uzupełnia silnik elektryczny zapewniając łączną moc 160 kW (218 KM). Akumulator litowo-jonowy w Skodzie Superb iV ma pojemność 13 kWh, pozwalając na pokonanie do 62 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną w cyklu WLTP. Kierowcy mogą wybrać jeden z trybów jazdy: E-mode, Hybrid lub Sport. W trybie elektrycznym pojazd porusza się niemal bezszelestnie i przyspiesza od 0 do 60 km/h w 5 s. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu samochód posiada generator dźwięku silnika E-Noise. Z w pełni naładowanym akumulatorem i pełnym zbiornikiem paliwa samochód pokona do 930 km bez przerw na tankowanie oraz ładowanie.

Nowa Skoda Superb iV
Nowa Skoda Superb iV

Innowacyjne systemy multimedialne

Wszystkie wersje Skody Superb iV wyposażone są w najnowszej generacji multimedialne systemy Infotainment, systemy wspomagania kierowcy oraz systemy bezpieczeństwa. Na ekranie nowego Superba iV można wyświetlić dane dotyczące zużycia energii, poziomu naładowania akumulatora i energii odzyskiwanej z hamowania. Model oferuje w standardzie system nawigacji AMUNDSEN z 8-calowym ekranem dotykowym, obsługą głosową i Wi-Fi. Dzięki zintegrowanej karcie eSIM z pakietem danych samochód jest zawsze online, a obliczanie trasy oraz przekazywanie informacji o ruchu drogowym odbywa się w czasie rzeczywistym. Dostęp do obsługi aplikacji mobilnych Android Auto i Carplay zapewnia funkcja SmartLink+.

Bogate wyposażenie dla bezpieczeństwa i komfortu

Hybrydowy wariant flagowego modelu oferuje niespotykane dotąd szerokie wyposażenie w standardzie. Wersja Ambition obejmuje m.in.: nawigację AMUNDSEN z 8-calowym ekranem dotykowym, obsługą głosową i Wi-Fi, adaptacyjne reflektory LED Top Matrix, tylne światła LED TOP, automatyczną dwustrefową klimatyzację Climatronic, zawieszenie adaptacyjne DCC, tempomat, funkcję FRONT ASSIST, system łączności SmartLink+. Ponadto w podstawowym wyposażeniu znajdują się kabel do ładowania z gniazda domowego 230 V/10 A oraz kabel do ładowania prądem przemiennym ze stacji ładowania do 3,6 kW.

Nowa Skoda Superb iV
Nowa Skoda Superb iV

Wersja Style oferuje w standardzie m.in.: bezkluczykowy system obsługi samochodu KESSY FULL, elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień, podgrzewane fotele przednie czy dźwiękochłonne przednie boczne szyby.

Wariant Sportline posiada sportowe fotele przednie, tapicerkę z Alcantary®, trójramienną skórzaną wielofunkcyjną kierownicę z łopatkami do zmiany przełożeń oraz pakiet oświetlenia wewnętrznego LED AMBIENTE.

Najbogatsza wersja nowej Skody Superb iV Laurin&Klement w wyposażeniu standardowym zapewnia: systemy bezpieczeństwa LANE ASSIST, SIDE ASSIST i REAR TRAFFIC ALERT, trójstrefową klimatyzację elektroniczną CLIMATRONIC, 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz Skoda Sound System.

Nowa Skoda Superb iV
Nowa Skoda Superb iV

Wszystkie modele Skody Superb iV mogą być opcjonalnie wyposażone w dwa dodatkowe systemy wspomagające, dostępne wyłącznie dla tego modelu - asystenta cofania i parkowania z przyczepą Trailer Assist oraz system Area View 360 stopni, który zapewnia kierowcy widok otoczenia dookoła pojazdu za pośrednictwem czterech kamer.

Katalogowe ceny wg wersji wyposażenia

Skoda Superb iV Limousine 1.4 TSI Plug-In Hybrid, 160 kW (218 KM), skrzynia automatyczna, 6-biegowa DSG

  • AMBITION - 151 850 zł
  • STYLE - 159 150 zł
  • SPORTLINE - 166 250 zł
  • LAURIN& KLEMENT - 176 350 zł

Skoda Superb iV Combi 1.4 TSI Plug-In Hybrid, 160 kW (218 KM), skrzynia automatyczna, 6-biegowa DSG

  • AMBITION - 154 550 zł
  • STYLE - 161 850 zł
  • SPORTLINE - 169 950 zł
  • LAURIN& KLEMENT - 179 100 zł

Źródło: Skoda