Skoda Karoq będzie produkowana również w Bratysławie

Skoda Karoq będzie produkowana również w Bratysławie18.12.2019
Skoda Karoq cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Rosnąca sprzedaż kompaktowego SUV-a Skody to powód, dla którego producent zdecydował, że od jesieni 2020 roku rozpocznie produkcję modelu również w fabryce w Bratysławie.

Seryjna produkcja Skody Karoq na rynki europejskie odbywa się obecnie w Czechach w fabrykach Kvasiny oraz Mladá Boleslav.

W połowie września 2019 roku liczba sprzedanych egzemplarzy Skody Karoq wyniosła około ćwierć miliona. Tę imponującą ilość producent osiągnął w niecałe dwa lata od rozpoczęcia produkcji kompaktowego SUV-a. Tylko w zeszłym roku Skoda dostarczyła klientom 115 700 modeli Karoq na całym świecie. Z kolei w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2019 roku liczba ta wyniosła 137 700, co potwierdza, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych samochodów marki.

Odpowiedzią na wzrastające wyniki sprzedaży jest rozpoczęcie produkcji modelu Karoq w kolejnej fabryce. Od jesieni 2020 roku Karoq będzie produkowany również w Bratysławie. Już dziś stolica Słowacji jest miejscem produkcji między innymi całkowicie elektrycznego modelu Skoda Citigoe iV.

Skoda Karoq
Skoda Karoq

W stolicy Słowacji modele Karoq będą montowane w systemie MKD (ang. medium-knocked-down). Karoseria kompaktowych SUV-ów Skody będzie nadal produkowana i lakierowana w zakładzie Skoda Auto Kvasiny w Czechach.

Karoq, kompaktowy SUV dla aktywnych

Skoda Karoq to przestronny SUV dla aktywnych. Model ten – większy od Kamiqa, ale mniejszy od Kodiaqa – dzięki swoim kompaktowym wymiarom bardzo dobrze sprawdza się podczas codziennego przemierzania miast, ale przede wszystkim predestynowany jest do dalszych wypraw całą rodziną. Opcjonalny napęd 4x4 sprawia, że Karoq gwarantuje pewność prowadzenia w każdych warunkach – również poza asfaltowymi szlakami.

Karoq wyposażony jest w największy bagażnik w swoim segmencie. Podstawową pojemność 521l można zwiększyć aż do 1810l, dzięki systemowi VarioFlex i modułowym tylnym siedzeniom, które można dowolnie przesuwać lub łatwo całkowicie zdemontować. Skoda Karoq świetnie sprawdzi się jako samochód rodzinny, nie tylko dzięki pojemnemu bagażnikowi, ale także dzięki mocowaniom ISOfix, TopTether oraz zaawansowanym systemom bezpieczeństwa.

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Karoq dostępny jest w szerokiej gamie silników zarówno benzynowych o mocy od 85kW do 140kW (115 KM do 190KM) jak i wysokoprężnych, oba dostępne są w opcji z automatyczną skrzynią biegów DSG. Kompaktowy SUV Skody występuje także w uterenowionej wersji Scout, która charakteryzuje się specjalnie zaprojektowanymi, podkreślającymi dynamikę elementami nadwozia oraz wykończeniem we wnętrzu, oraz Sportline, której sportową sylwetkę uwydatniają, m.in.: zderzaki o sportowej stylistyce i ekskluzywne, czarne, 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

Źródło: Skoda