Skoda na wystawie samochodowej w Pekinie

Skoda na wystawie samochodowej w Pekinie24.11.2006
Na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Pekinie Skoda Auto oficjalnie zaprezentuje model Octavia w wersji przygotowanej specjalnie na rynek chiński. Na wystawie pokazane zostaną również: studium designu Skoda Yeti oraz historyczny model Skoda Superb 3000 ...

Na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Pekinie Skoda Auto oficjalnie zaprezentuje model Octavia w wersji przygotowanej specjalnie na rynek chiński. Oprócz obecnie produkowanych pojazdów, odwiedzający wystawę będą mieli szansę zapoznać się z ponad stuletnią historią i tradycją tworzenia samochodów przez Skodę.

Poza Skodą Octavia, na powierzchni 700 m² Skoda Auto będzie prezentować inne, oferowane przez koncern modele:
Skodę Roomster
Skodę Octavia RS
Skodę Octavia Scout
Skodę Superb L&K

Na wystawie pokazane zostaną również: studium designu Skoda Yeti oraz historyczny model Skoda Superb 3000.

Skoda na wystawie samochodowej w Pekinie 1 Umowa o współpracy pomiędzy Szanghaj Volkswagen, a Skoda Auto została podpisana 11. kwietnia 2005 r. Prace nad stworzeniem sieci sprzedaży i serwisu aut spółki SVW Skoda rozpoczęły się oficjalnie w marcu 2006 r. Produkcja Skody Octavia w Szanghaju ruszy na początku 2007 r. W późniejszym czasie w Chinach powstawać będą również inne modele marki: Skoda Fabia i Skoda Superb. Po podpisaniu umowy o współpracy, start produkcji Skody Octavia jest kolejnym krokiem Skody do zbudowania silnej pozycji na rozwijającym się chińskim rynku.

Trzy linie modelowe marki Skoda (Fabia, Octavia i Superb) będą produkowane w fabrykach Szanghaj Volkswagen, wyłącznie na potrzeby lokalnego rynku. Za sprzedaż i serwis samochodów oraz obsługę klienta odpowiedzialna będzie sieć ekskluzywnych salonów dealerskich Skody, która jest właśnie w fazie rozwoju.

Detlef Wittig, Prezes Zarządu Skoda Auto powiedział: Uważamy Chiny za jeden ze strategicznych rynków dla przyszłego rozwoju Skody. Prezentacja Octavii oraz zbliżające się rozpoczęcie produkcji tego modelu budują nową pozycję marki Skoda w Chinach.

Skoda na wystawie samochodowej w Pekinie 2 Licencyjna produkcja w Chinach jest częścią strategii rozwoju Skody, która obejmuje również montaż aut na Ukrainie, w Kazachstanie, w Bośni i Hercegowinie, w Indiach i w przyszłości w Rosji. Wprowadzenie tej strategii w życie, włącznie z produkcją w Chinach, jest ważnym krokiem ku znalezieniu się Škody wśród największych producentów samochodów na świecie.

W 2006 r. Skoda zamierza dostarczyć klientom ponad 530 000 pojazdów, na więcej niż 90 światowych rynkach, kontynuując tendencję wzrostową zanotowaną w poprzednim roku. Dzięki temu rezultatowi, koncern Skoda Auto kolejny raz w swojej historii ustanowi rekord sprzedaży aut w jednym roku.

Źródło: Skoda Auto