Nowa Skoda Roomster Scout

Nowa Skoda Roomster Scout05.12.2006
Po premierze Skody Octavia Scout na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Paryżu, Roomster Scout jest drugim samochodem z tej rodziny modelowej, która charakteryzuje się designem typowym dla aut klasy off-road ...

Skoda Auto wprowadza Skodę Roomster Scout – zupełnie nową wersję kompaktowego modelu Skody o cechach minivana. Po premierze Skody Octavia Scout na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Paryżu, Roomster Scout jest drugim samochodem z tej rodziny modelowej, która charakteryzuje się designem typowym dla aut klasy off-road.

Nowa Skoda Roomster Scout 1 W porównaniu do wersji podstawowej, Roomster Scout wyróżnia się głównie wyglądem zewnętrznym. Dzięki dodanym elementom jego wymiary zewnętrzne zostały zwiększone: długość o 14 mm, szerokość o 11 mm i wysokość o 43 mm. Roomster Scout mierzy więc teraz 4 219 mm x 1 695 mm x 1 650 mm. Podobnie jak wersja podstawowa posiada napęd na przednie koła.

Skoda Roomster Scout jest dostępna w standardzie z obręczami kół ze stopów lekkich 16". Większe, siedemnastocalowe obręcze dostępne są jako wyposażenie dodatkowe. Projekt nowych obręczy powstał specjalnie dla tego modelu. Pakiet Scout nadaje Skodzie Roomster nowoczesny, świeży wygląd. Charakterystycznymi elementami tej linii są listwy boczne oraz srebrna dolna osłona tylnego zderzaka. Ponadto dostępne w standardzie przyciemniane szyby z tyłu samochodu (system SunSet) sprawiają, że wygląd zewnętrzny auta jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Nowa Skoda Roomster Scout 2 Deska rozdzielcza występuje w kolorach Onyx/Onyx oraz Onyx/Silver, natomiast tapicerka siedzeń jest taka sama jak w Skodzie Octavia Scout.

W ofercie dostępne są dwa czterocylindrowe silniki benzynowe: 1.4 16V/63 kW oraz 1.6 16V/77 kW. Klienci, którzy preferują silniki TDI mogą wybierać między trzycylindrowym silnikiem 1.4 TDI PD/59 kW, a czterocylindrowym 1.9 TDI PD/77 kW. Wszystkie silniki występują z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, natomiast silnik 1.6 16V/77 kW jest również dostępny z sześciobiegową przekładnią automatyczną typu Tiptronic.

Światowa premiera Skody Roomster Scout odbędzie się na Targach Motoryzacyjnych w Essen oraz w Bolonii na początku grudnia. Wprowadzenie nowego modelu na rynek planowane jest na marzec 2007 roku.