Skoda Octavia z nagrodą Red Dot za wyjątkowy design

Skoda Octavia z nagrodą Red Dot za wyjątkowy design05.04.2020
Nowa generacja Skody Octavia została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot. Bestsellerowy model został zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu Skody, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i nowy charakter pojazdu.

Nowa linia nadwozia modelu Octavia, zamknięta w eleganckich proporcjach, wywarła duże wrażenie na jury złożonym z około 40 ekspertów z całego świata. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 czerwca podczas gali Red Dot w niemieckim Essen.

- W nowym modelu Octavia, oprócz ekspresyjnych i strukturalnych elementów aktualnego wzornictwa Skody, zwróciliśmy szczególną uwagę na eleganckie i dynamiczne proporcje oraz zapewnienie jeszcze większej przestronności wnętrza. Wydłużona sylwetka oraz obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 19 cali nadają nowej generacji modelu Octavia potężny wygląd - mówi Oliver Stefani, szef Skoda Auto Design.
Skoda Octavia
Nowa generacja Skody Octavia

Nowa Octavia emanuje ponadczasowym designem wyrażającym pewność siebie. W nowej generacji modelu akcent położono na odświeżoną linię zderzaka i ostro zarysowane przednie reflektory LED. Przeprojektowane, niskie relingi dachowe podkreślają wydłużoną sylwetkę wersji Combi, natomiast liftback posiada linię zbliżoną do coupé. Koncepcja aranżacji wnętrza modelu Octavia jest również nowa. W modelu zastosowano wolnostojący, centralny monitor oraz wykończenia z materiałów znanych z klasy premium. We wnętrzu znalazły się także wielopoziomowy zestaw wskaźników i odmieniona konsola środkowa, a na pierwszy plan wysuwa się nowa dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem.

Nowy design nie tylko akcentuje wizualne zalety modelu Octavia, ale zapewnia również doskonałe własności aerodynamiczne.

Skoda Octavia
Nowa generacja Skody Octavia

Czternaste wyróżnienie dla Skody

Nagroda Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Jury złożone z 40 ekspertów z całego świata zrzesza niezależnych profesorów wzornictwa, dziennikarzy branżowych i projektantów. W tym roku ocenili każdy z około 6500 produktów na podstawie kryteriów takich jak stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, długowieczność i wpływ na środowisko. Laureaci zostali wybrani podczas 65. już edycji konkursu, otrzymując Red Dot, jako ogólnoświatowy znak rozpoznawczy wyjątkowego wzornictwa.

Pierwszą nagrodę Red Dot Skoda zdobyła w 2006 roku za model Octavia Combi II generacji. W 2017 roku wyróżnienia zdobyły dwa modele: Octavia trzeciej generacji oraz SUV Kodiaq.

Źródło: Skoda