Technologie multimedialne w modelach Scala oraz Kamiq

Technologie multimedialne w modelach Scala oraz Kamiq19.04.2020
Kompaktowa Skoda Scala i miejski SUV Kamiq zostały wyposażone w system Infotainment trzeciej generacji dostępny dla samochodów z Grupy Volkswagen.

Dzięki wbudowanej karcie e-SIM pasażerowie tych aut są zawsze online, a nawigacja czy telefon mogą być obsługiwane przez nich dodatkowo za pośrednictwem głosu. Użytkownicy Skody Kamiq wyjątkowo cenią sobie najwyższej jakości elementy wyposażenia, takie jak system nawigacji Amundsen czy cyfrowy zestaw wskaźników. Ponad połowa pojazdów z obu modeli zamawiana jest także z cyfrowym radiem DAB.

Skoda Scala i Skoda Kamiq przodują w Europie wśród aut w swoich segmentach pod względem dostępnych funkcjonalności Connectivity i systemu Infotainment. Samochody te oferują najnowocześniejszą technologię, innowacyjne aplikacje i usługi mobilne. 9,2-calowy wyświetlacz dla systemu nawigacji Amundsen oraz 10,25-calowy ekran Virtual Cockpit są jednymi z największych, dostępnych w obu segmentach.

Skoda
Skoda Kamiq

Zapotrzebowanie na innowacyjne wyposażenie wśród kierowców Skody Kamiq i Skody Scala

Kierowcy miejskiego SUV-a Kamiq chętnie korzystają z innowacji dostępnych dla modułowego systemu Infotainment. W 2019 roku 52 proc. egzemplarzy tego modelu zostało wyposażonych w dostępny opcjonalnie Virtual Cockpit z pięcioma układami wyświetlania: Classic, Basic, Modern, Extended oraz Sport. 41 proc. klientów zdecydowało się również na topowy system nawigacji Amundsen z usługami online. 49 proc. modeli Kamiq dostarczono do klientów z systemem Infotainment dostępnym z 8-calowym radiem Bolero. 65 proc. posiadaczy SUV-a Kamiq odbiera programy przez radio cyfrowe DAB. W 27 proc. pojazdów istnieje możliwość indukcyjnego ładowania smartfona za pośrednictwem systemu Phone Box. 95 proc. egzemplarzy Skody Kamiq dostarczono do klientów z systemem SmartLink, z czego 40 proc. w wersji bezprzewodowej.

50 proc. egzemplarzy Skody Scala wyprodukowanych w 2019 roku zostało wyposażonych w system Infotainment z radiem Bolero, 28 proc. klientów zdecydowało się na system nawigacji Amundsen. W 34 proc. wszystkich samochodów Scala zainstalowano Virtual Cockpit, natomiast jedna czwarta modeli została wyposażona w system Phone Box. Ponad połowa pojazdów korzysta z odbiornika cyfrowego DAB, a aż 90 proc. aut dostarczono z wbudowanym systemem SmartLink.

Skoda
Skoda Scala

Doskonała jakość dźwięku wewnątrz pojazdu

Użytkownicy obydwu modeli decydowali się na system nagłośnienia zapewniający wysoką jakość dźwięku wewnątrz pojazdu. Dlatego w 2019 roku 81 proc. modeli Scala i 89 proc. modeli Kamiq zostało wyposażonych w 8 głośników. Jeden na dwunastu nabywców kompaktowych modeli zdecydował się na opcjonalny system nagłośnienia Skoda Sound System o mocy 405 W, który posiada dodatkowy głośnik centralny w desce rozdzielczej i głośnik niskotonowy w bagażniku. System oferuje do wyboru kilka redefiniowanych profili audio, a dźwięk można dostosować do wymagań pasażerów, ustawiając tryb dla całego auta, na przód lub tylko dla kierowcy.

Źródło: Skoda