Pierwsza zapowiedź czwartej generacji modelu Skoda Fabia

Pierwsza zapowiedź czwartej generacji modelu Skoda Fabia11.02.2021
Skoda Fabia nowej generacji na pierwszym zdjęciu. Premiera modelu już wiosną. Auto jest większe, jeszcze bardziej przestronne i komfortowe.

Model został zbudowany na platformie MQB-A0 dla samochodów Grupy Volkswagen i będzie wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz łączności. Nowa Skoda Fabia dostępna będzie z wydajnymi i ekonomicznymi silnikami benzynowymi najnowszej generacji. Premiera modelu zaplanowana została na wiosnę 2021 roku.

Nowe proporcje nadwozia i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa

Widoczna na zdjęciu sylwetka samochodu zapowiada nowe proporcje auta. Skoda Fabia czwartej generacji będzie większa od swojej poprzedniczki. Pojemność bagażnika, która już w obecnej generacji jest imponująca, także wzrośnie o kolejne 50 litrów. Zapewni to większą wygodę dla kierowcy i pasażerów.

Skoda
Nowa Skoda Fabia 2021

Jeszcze sztywniejsza konstrukcja nadwozia i stworzenie Skody Fabia na platformie MQB-A0 umożliwi wyposażenie modelu w nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa biernego oraz instalację wielu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dotychczas były dostępne dla samochodów wyższych klas.

Nowoczesne silniki benzynowe

W czwartej generacji modelu Fabia, Skoda postawiła na najnowszej generacji silniki benzynowe, które łączą wysoką wydajność z niską emisją. Nowa Skoda Fabia będzie dostępna zarówno z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów DSG. Wszystkie te cechy sprawiają, że nowa Fabia będzie idealnym samochodem zarówno do komfortowej jazdy po mieście, jak i podróżowania na dłuższych dystansach.

Światowa premiera nowej Skody Fabia zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Źródło: Skoda