Skoda prezentuje pierwsze szkice modelu Fabia nowej generacji

Skoda prezentuje pierwsze szkice modelu Fabia nowej generacji25.04.2021
Na kilkanaście dni przed światową premierą nowej Skody Fabia marka publikuje pierwsze szkice nadwozia modelu. Samochód charakteryzują dynamiczne i wyraziste linie oraz ostro zarysowane przednie reflektory i tylne światła w technologii LED.

Oparcie modelu na platformie MQB-A0 umożliwiło osiągnięcie nowych proporcji i stworzyło jeszcze więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i przewożonego bagażu. Światowa premiera nowej Skody Fabia odbędzie się w maju tego roku.

Dwa szkice projektowe ukazują dynamicznie zarysowane linie nadwozia Skody Fabia. Widok z przodu ujawnia przednie reflektory i szeroką osłonę chłodnicy z chromowaną ramką o sportowym, eleganckim wyglądzie i czarnym żebrowaniem typowym dla modeli marki. Duże koła również podkreślają wyrazisty charakter pojazdu.

Skoda
Skoda Fabia nowej generacji

Czwarta generacja tego modelu będzie o 111 milimetrów dłuższa i 48 milimetrów szersza niż jej poprzedniczka. Po raz pierwszy nowa Fabia będzie oparta na platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen, dzięki czemu zyska jeszcze więcej przestrzeni dla pasażerów oraz dodatkowe 50 litrów pojemności bagażnika.

Nowa Fabia będzie także bardziej aerodynamiczna. Wydłużony spojler dachowy z bocznymi lamelami, lusterka zewnętrzne o opływowym kształcie i aktywnie regulowane żebrowanie znajdujące się w dolnym wlocie powietrza w przednim zderzaku zapewniają niski współczynnik oporu powietrza.

Skoda
Skoda Fabia nowej generacji

Pozostałe szkice zdradzają wygląd oświetlenia nowej Skody Fabia. Przednie reflektory w technologii Full LED przypominają ostro cięte bloki lodu i sięgają aż do osłony chłodnicy. Moduł świateł do jazdy dziennej ma kształt litery L i również posiada krystaliczne elementy wykończenia, tak jamo jak płaskie tylne światła dostępne w wersji Full LED. Bestseller marki

Pierwsza generacja Skody Fabia w ciągu około ośmiu lat sprzedała się w ilości 1,79 miliona egzemplarzy. Druga, zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2007 roku, znalazła w sumie 1 704 000 nabywców.

Skoda
Skoda Fabia nowej generacji

Trzecia generacja wprowadzona na rynek w 2014 roku kontynuowała historię sukcesu i stała się drugim najpopularniejszym modelem Skody po modelu Octavia w 2019 roku. Łącznie wyprodukowano ponad 4,7 miliona sztuk Skody Fabia.

Źródło: Skoda