ENYAQ iV - już dostępny w dynamicznej wersji SPORTLINE

ENYAQ iV - już dostępny w dynamicznej wersji SPORTLINE10.06.2021
Usportowiony wariant Sportline jest dostępny w wersji Enyaq iV 80. Wariant Enyaq iV 80x z napędem na cztery koła będzie dostępny w drugiej połowie 2021 roku.

Dynamiczna wersja Sportline uzupełnia gamę modelową elektrycznego modelu Enyaq iV na polskim rynku. Czarne elementy nadwozia, duże obręcze kół ze stopów lekkich i obniżone sportowe zawieszenie nadają modelowi sportowego charakteru i podkreślą jego dynamikę. Usportowiony wariant Sportline jest dostępny w wersji Enyaq iV 80. Wariant Enyaq iV 80x z napędem na cztery koła będzie dostępny w drugiej połowie 2021 roku.

Skoda
Skoda Enyaq Sportline iV

Skoda Enyaq Sportline iV to model ze sportowym charakterem i dynamicznym przyspieszeniem. Kierowcy w Polsce będą mieli do dyspozycji dwie opcje tej wersji. Dostępny już teraz Enyaq Sportline iV 80 jest wyposażony w akumulator o pojemności 82 kWh (77 kWh netto) i może pokonać do 534 km w cyklu WLTP. Silnik elektryczny umieszczony przy tylnej osi generuje w tym wariancie maksymalnie 150 kW (204 KM) mocy. Akumulator o takiej pojemności zostanie wykorzystany również w modelu Enyaq Sportline iV 80x z napędem na cztery koła. Ta wersja będzie dostępna w drugiej połowie 2021 roku.

Doskonała dynamika jazdy

Skoda Enyaq iV niezależnie od tego, czy jest wyposażona w napęd na tylną czy na obie osie, oferuje wysoki maksymalny moment obrotowy, który – dzięki silnikowi elektrycznemu – jest dostępny natychmiast po naciśnięciu pedału przyspieszenia. Dzięki temu SUV zapewnia doskonałą dynamikę jazdy. Dostępne w standardzie sportowe zawieszenie modelu Enyaq Sportline iV zostało obniżone o 15 mm z przodu i 10 mm z tyłu. Wysokiej jakości detale podkreślają sportowy wygląd zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wariant ten, podobnie jak inne wersje modelu Enyaq iV, produkowany jest w głównej fabryce Skody w Mladá Boleslav.

Skoda
Skoda Enyaq Sportline iV

Sportowe elementy stylistyczne

Polerowane, czarne elementy stylistyczne wersji Sportline sprawiają, że ​​potężna Skoda Enyaq iV wygląda jeszcze bardziej dynamicznie. Przyczynia się do tego efektowny grill, obramowania szyb, relingi dachowe i dyfuzor tylnego zderzaka. Całość wieńczą detale, takie jak napisy i przeszycia z nazwą Sportline. Duże, polerowane 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Vega lub 21-calowe Betria podkreślają sportowy charakter SUV-a. Enyaq Sportline iV został standardowo wyposażony w reflektory Full LED Matrix. Każdy złożony jest z 24 diod LED, które umożliwiają kierowcy jazdę z włączonymi światłami drogowymi przez cały czas, bez oślepiania innych użytkowników drogi. Ta inteligentna technologia automatycznie wyłącza poszczególne wiązki światła, gdy kamera na przedniej szybie wykryje pojazdy, a także osoby i przedmioty odbijające światło.

Opcje Design Selections spacjalnie dla wersji Sportline

Dla modelu Enyaq iV Skoda stworzyła zupełnie nową koncepcję wnętrza. Poszczególne wnętrza z serii Design Selections są inspirowane nowoczesnymi mieszkaniami i wykorzystują doskonale dobrane materiały wysokiej jakości. Projektanci wnętrz stworzyli specjalne opcje dla modelu Enyaq Sportline iV. Tapicerka i podsufitka są czarne. Deska rozdzielcza jest obita skórą syntetyczną w tym samym kolorze z kontrastującymi szarymi szwami. Dywaniki ze sportową szarą lamówką doskonale współgrają z resztą wnętrza.

Skoda
Skoda Enyaq Sportline iV

Oferta Sportline Design Selection obejmuje również ekskluzywne czarne sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. Są obite mikrofibrą Suedia i mają szarą lamówkę. Trójramienna, wielofunkcyjna, sportowa kierownica skórzana jest standardowym wyposażeniem i umożliwia sterowanie wieloma funkcjami pojazdu za pomocą przyjaznych dla użytkownika przycisków. Obręcz kierownicy pokryta skórą ma kontrastujące szare szwy, a dolne ramiona zdobi emblemat z napisem Sportline. Również aluminiowe nakładki na pedały akcentują sportowy wygląd Sportline Design Selection.

Źródło: Skoda