Nowa elektryczna Skoda Enyaq Coupe iV

Nowa elektryczna Skoda Enyaq Coupe iV07.09.2021
Skoda przedstawia, na razie w zakamuflowanym wydaniu, kolejny wariant nadwozia, który będzie dostępny dla całkowicie elektrycznego SUV-a – to Skoda Enyaq Coupe iV.

Nowy elektryczny SUV Skoda Enyaq iV zanotował bardzo udany debiut na rynku. Dotychczas w całej Europie zamówiono już około 70 000 egzemplarzy tego modelu. Teraz Skoda przedstawia, na razie w zakamuflowanym wydaniu, kolejny wariant nadwozia, który będzie dostępny dla całkowicie elektrycznego SUV-a – to Skoda Enyaq Coupe iV. Wersja Coupe, która powiększy rodzinę elektrycznych SUV-ów marki, świetnie łączy wygodę i elegancję ze sportowym usposobieniem. Wyważone proporcje oraz odmieniony tył nowej wersji elektrycznego SUV-a to idealnie połączenie stylowego designu z dynamicznym wizerunkiem.

– W pełni elektryczna Skoda Enyaq iV zaliczyła świetny debiut na rynkach międzynarodowych. Model został bardzo dobrze przyjęty przez naszych klientów. Odnotowaliśmy około 70 000 zamówień. Na początku 2022 r. przedstawimy model Enyaq Coupe iV: wariant naszego SUV-a o jeszcze bardziej emocjonującej linii nadwozia i designie, który dopełni topową gamę naszych elektryków – mówi Thomas Schäfer, prezes zarządu Skoda Auto.
Skoda
Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV jest doskonałym uzupełnieniem gamy Enyaq iV i oferuje prawdziwie dynamiczne doświadczenie z jazdy dla kierowców prowadzących aktywny tryb życia. Dzięki przestronnemu wnętrzu zapewni odpowiednią ilość miejsca nawet dla pięciu osób, co w połączeniu z bagażnikiem o pojemności 570 litrów czyni auto doskonałym wyborem również dla rodzin.

Enyaq iV: historia globalnego sukcesu Skody

Enyaq iV odniósł natychmiastowy sukces na rynkach międzynarodowych. Od samego początku pierwszy produkcyjny model Skody oparty na platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen przypadł do gustu zarówno ekspertom, jak i przedstawicielom mediów oraz klientom. Obecnie popyt na pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki, produkowanego w głównej fabryce w Mladá Boleslav jest bardzo duży. W niezależnych testach Euro NCAP Enyaq iV otrzymał maksymalną notę pięciu gwiazdek. Model uzyskał 94% punktów za ochronę dorosłych pasażerów i 89% punktów za ochronę dzieci, co jest najlepszym wynikiem w historii testów Euro NCAP. Enyaq iV został wyróżniony także prestiżową nagrodą Red Dot Award za wybitne wzornictwo.

Skoda
Skoda Enyaq Coupe iV

Ekscytująca linia nadwozia i panoramiczny szklany dach w standardzie

Nowa Skoda Enyaq Coupe iV zaoferuje jeszcze bardziej ekscytujący design. Panoramiczny szklany dach, będący częścią wyposażenia standardowego, łagodnie opada do tyłu od słupka B. Przy długości 4653 mm i wysokości 1617 mm wersja coupé jest o cztery milimetry dłuższa niż podstawowe wydanie modelu Enyaq iV i o milimetr wyższa. Rozstaw osi (2765 mm) oraz szerokość (1879 mm) obu wariantów są identyczne, a pojemność bagażnika coupé (570 litrów) niemal nie odbiega rozmiarem od bagażnika podstawowego wariantu. Duże obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach od 19 do 21 cali podkreślą charakter samochodu.

Model będzie mógł zostać wyposażony w reflektory Full LED Matrix, które zbudowane są z modułów składających się z 24 diod umożliwiających indywidualne sterowanie i używanie świateł drogowych przez cały czas bez oślepiania innych użytkowników drogi. Tylne reflektory mają wykończenie przypominające strukturę kryształu, kształt litery C i wraz z dynamicznymi kierunkowskazami stanowią znak rozpoznawczy marki. Opcja Crystal Face, czyli łącznie 131 diod LED rozświetlających pionowe listwy i ramkę efektownego grilla Skody, to kolejna możliwość wyboru dla klientów modelu Enyaq Coupe iV. Moduły LED reflektorów Full-LED Matrix dla świateł mijania i drogowych oraz świateł do jazdy dziennej tworzą animowany efekt powitalny.

Skoda
Skoda Enyaq Coupe iV

Wnętrza Design Selections

Skoda zaoferuje innowacyjne wnętrza Design Selections i przejrzysty wybór wariantów dostępnych dla wnętrza Enyaq Coupe iV. Design Selections są inspirowane nowoczesnymi przestrzeniami mieszkalnymi i zastępują klasyczne poziomy wyposażenia. Styl, kolory i użyte materiały są perfekcyjnie dopasowane. W podstawowej konfiguracji Design Selection Loft model prezentuje się jako nowoczesny, przytulny i przyjazny rodzinie, a połączenie odcieni szarości i czerni jest ponadczasowe. W pozostałych opcjach wykorzystano zrównoważone materiały, na przykład tapicerka foteli w opcji Lodge są wykonane w 40% z naturalnej wełny ze znakiem jakości Woolmark Company i w 60% z recyklingowanego poliestru – na każdy wykorzystano 318 przetworzonych butelek PET. Skórzana tapicerka w kolorze koniaku foteli ecoSuite jest garbowana w ekologicznym i zrównoważonym procesie przy użyciu ekstraktów z liści oliwnych bez użycia jakichkolwiek chemikaliów.

13-calowy ekran dotykowy i bogata oferta wyposażenia standardowego

Centralnie umieszczony 13-calowy ekran dotykowy jest kluczowym elementem wyposażenia wnętrza. Zapewnia dostęp do systemów Infotainment oraz wszystkich funkcji pojazdu i może być spersonalizowany. 5,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników pokazuje kierowcy najważniejsze informacje, takie jak: prędkość, dane dotyczące jazdy, nawigacja i aktywne systemy wspomagające. Opcjonalny wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością wyświetla dodatkowe informacje na szybie na wysokości wzroku kierowcy. Szeroka gama elementów standardowego wyposażenia Enyaq Coupe iV obejmuje dwustrefową klimatyzację Climatronic, bezkluczykowy system KESSY GO oraz oświetlenie Ambiente LED, które oświetla wykończenia na drzwiach i klamkach, a także przednią i tylną przestrzeń na nogi. Przejrzysta struktura wyposażenia obejmuje dziesięć opcjonalnych pakietów tematycznych, z których większość jest dostępna zarówno w wersji podstawowej, jak i bardziej wszechstronnej wersji Plus.

Skoda
Skoda Enyaq Coupe iV

Dwa akumulatory, trzy warianty mocy oraz napęd na tylną i obie osie

ŠKODA zaoferuje w Europie dwa rozmiary akumulatorów i trzy różne warianty dla modelu Enyaq Coupe iV. Enyaq Coupe iV 60 zostanie wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 62 kWh (58 kWh netto) i będzie dysponował napędem na tylną oś. Enyaq Coupe iV 80 również będzie charakteryzował się napędem na tylną oś, a w połączeniu z większym akumulatorem 82 kWh (77 kWh netto) i dzięki doskonałej aerodynamice samochodu wariant ten zaoferuje jeszcze większy zasięg niż standardowy model Enyaq iV.

Enyaq Coupe iV 80x będzie dysponował akumulatorem o pojemności 82 kWh, który udostępni energię dwóm silnikom elektrycznym, zapewniając napęd 4x4. Drugi silnik elektryczny zlokalizowany jest na przedniej osi.

Nowy Enyaq Coupe iV będzie mógł być ładowany prądem stałym z mocą do 125 kW, co zapewni bardzo szybki proces uzupełnienia energii w akumulatorze. Przy wykorzystaniu wallboxa Skoda iV Charger nowy model będzie można naładować komfortowo w domu, wykorzystując prąd przemienny i moc do 11 kW.

Źródło: Skoda