Trwają testy nowej generacji Skody Fabia w wersji Rally2

Trwają testy nowej generacji Skody Fabia w wersji Rally223.09.2021
Skoda Motorsport pracuje nad rajdową wersją zupełnie nowej Skody Fabia. Pierwszy prototyp nowej generacji w wersji Rally2 został już przetestowany na drogach asfaltowych i szutrowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.

Skoda Fabia czwartej generacji pojawiła się na międzynarodowych rynkach. Teraz w jej ślady pójdzie również wersja rajdowa. Skoda Motorsport rozpoczęła już testy nowej Skody Fabia w wersji Rally2. Pierwszy prototyp został już przetestowany na trasach szutrowych i asfaltowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.

– Nowa Skoda Fabia w wersji Rally2 weszła w fazę rozwoju i testów. Na szczęście nasi technicy mogą opierać się na wszechstronnym know-how i doświadczeniu trwającego projektu Skoda Fabia Rally2 evo, który niezmiennie odnosi duże sukcesy na całym świecie – komentuje Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport.
Skoda

Od kwietnia 2015 roku Skoda Fabia zbiera więcej trofeów rajdowych niż jakikolwiek inny samochód w swojej kategorii. Począwszy od wersji R5, która później została przemianowana na Rally2, model rajdowy do dziś zdobył dziewięć tytułów w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, licznych mistrzostwach regionalnych i krajowych, prawie 1400 zwycięstw w klasyfikacjach generalnych i klasowych, a także blisko 3300 miejsc na podium na całym świecie. Skoda Motorsport sprzedała już ponad 400 egzemplarzy wersji R5, Rally2 i Rally2 evo.

Skoda

Zgodnie z regulaminem FIA dotyczącym Rally2 nowa generacja Skody Fabia Rally2 została ponownie wyposażona w silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra połączony z pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na cztery koła z mechanizmami różnicowymi.

Nowa generacja Skody Fabia Rally2 zadebiutuje w 2022 roku.

Źródło: Skoda