Skoda przedstawia szkice odświeżonego Karoq

Skoda przedstawia szkice odświeżonego Karoq15.11.2021
Skoda zaprezentowała dwa szkice projektowe odświeżonego modelu Karoq. Premiera online odbędzie się 30 listopada br.

Kompaktowy SUV marki został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 2017 r. i od tego czasu zdobył uznanie użytkowników na całym świecie. Teraz model przeszedł stylistyczną i technologiczną ewolucję.

Pierwszy z dwóch opublikowanych szkiców projektowych przedstawia odświeżony, jeszcze bardziej wyrazisty przód nowej Skody Karoq. Rzucającą się w oczy zmianą jest powiększony, charakterystyczny grill – jest on szerszy niż u poprzednika i posiada podwójne listwy, a także nowy, sześciokątny kształt z szerokim wlotem powietrza.

Skoda
Skoda Karoq

W przedstawionych szkicach można zauważyć także, że reflektory są bardziej smukłe, niż w poprzedniej wersji modelu Karoq i sięgają aż do grilla. Ich dynamiczny wygląd podkreślają przeprojektowane światła do jazdy dziennej, które teraz składają się z dwóch oddzielnych części. Poniżej znajdują się światła przeciwmgielne lub, w wyższym standardzie, osobny moduł LED. Takie umiejscowienie reflektorów umożliwia utworzenie charakterystycznych „czterookich” świateł przeznaczonych do bezpiecznej jazdy po zmroku.

Skoda
Skoda Karoq

Drugi, odkryty szkic Skody przedstawia zmiany w projekcie tylnej części pojazdu. W modelu Karoq, oprócz dłuższego tylnego spojlera i wizualnie odświeżonego tylnego zderzaka z czarnym dyfuzorem, światła mają teraz również nowy, ostro zarysowany design. Podobnie jak reflektory z przodu, zostały odchudzone i podkreślają szerokość pojazdu. Znakiem rozpoznawczym Skody stały się już krystaliczne elementy wykończenia tylnych świateł, które dodają wizualnego uroku, zachowując przy tym swój charakterystyczny wygląd w kształcie litery C.

Premiera odświeżonego modelu Karoq odbędzie się 30 listopada br. w formacie online.

Źródło: Skoda