Triumf Skody w plebiscycie magazynu Top Gear

Triumf Skody w plebiscycie magazynu Top Gear20.02.2007
Ponad 56 000 czytelników angielskiego magazynu "Top Gear" oceniło 152 samochody w corocznym badaniu satysfakcji właścicieli aut. Skoda została uznana numerem jeden wśród producentów samochodów, a oferowane przez nią modele ...

Ponad 56 000 czytelników angielskiego magazynu "Top Gear" oceniło 152 samochody w corocznym badaniu satysfakcji właścicieli aut. Skoda została uznana numerem jeden wśród producentów samochodów, a oferowane przez nią modele – Skoda Octavia, Skoda Fabia i Skoda Superb – znalazły się w 2006 r. w pierwszej dziesiątce plebiscytu.

Triumf Skody w plebiscycie magazynu Top Gear 1 Skody Octavia pierwszej generacji uplasowała się na trzeciej pozycji w tym prestiżowym głosowaniu i została określona przez "Top Gear" jako "mistrzyni niezawodności". Czwarte miejsce przypadło w udziale "czarującej" Fabii, luksusowa limuzyna Skody, model Superb, była siódma w plebiscycie tego wydawnictwa.

Rzecznik prasowy magazynu "Top Gear", jednego z liderów brytyjskiej prasy motoryzacyjnej, powiedział: "To niesamowite osiągnięcie czeskiego producenta, który przełamał monopol japończyków na lokaty w czołówce, a w szczególności dominację marki Lexus. To nagroda za ostatnią dekadę, podczas której Skoda oferowała samochody trafiające bezbłędnie w potrzeby ich właścicieli. Wznieśmy toast za Skodę."

Wyniki plebiscytu znajdą się w marcowym wydaniu "Top Gear". Można je także zobaczyć na stronie internetowej magazynu: http://www.topgear.com/.

Skoda Fabia nowej generacji, która pojawi się w salonach dealerskich w maju br. powinna jeszcze zwiększyć popularność marki Skoda wśród brytyjskich kierowców. Podobnie jak Skoda Octavia - premiera w 2005 r. - która już zdążyła zebrać pochlebne recenzje w prasie motoryzacyjnej i zdobyć zaufanie około 18 000 tutejszych klientów.