Kolejne sukcesy Skody

Kolejne sukcesy Skody02.04.2007
Czeska marka zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Driver Power przeprowadzonym przez pismo "Auto Express", zaledwie kilka tygodni po tym jak zajęła najwyższe lokaty w badaniu satysfakcji kierowców programu "Top Gear" ...

Wielka Brytania zakochała się w Skodzie. Czeska marka zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Driver Power przeprowadzonym przez pismo "Auto Express", zaledwie kilka tygodni po tym jak zajęła najwyższe lokaty w badaniu satysfakcji kierowców programu "Top Gear".

W zeszłym roku Skoda była druga, ustanawiając rekord głosów oddanych na nowy model. Tym razem właściciele Octavii byli jeszcze bardziej zadowoleni ze swoich samochodów, dzięki czemu Skoda awansowała na pozycję pierwszą. Tak przychylne dla marki z Mladá Boleslav wyniki oznaczają, że rok 2007 jest czwartym z rzędu, w którym model Skody znalazł się w pierwszej piątce plebiscytu.

Dziesiątki tysięcy czytelników pisma wzięło udział w badaniu, podczas którego pytano o wszystkie aspekty posiadania samochodu. Brano pod uwagę niezawodność auta, jakość wykonania, koszty utrzymania, osiągi i komfort prowadzenia – wszystko co składa się na zadowolenie (lub niezadowolenie) kierowcy z użytkowanego pojazdu.

David Johns, Redaktor Naczelny "Auto Express", powiedział: "Skoda Octavia zasłużyła na zdobycie tytułu Najlepszego Samochodu w plebiscycie Driver Power. Z jej niezawodnością i wysokimi ocenami we wszystkich branych pod uwagę kategoriach będzie trudna do pobicia w przyszłym roku. Właściciele mieli problem ze znalezieniem wad w tym rodzinnym aucie Skody".

Kolejne sukcesy Skody 1 Skoda zdobyła wiele tytułów i nagród w ostatnich latach, zarówno dla swoich modeli, jak i w badaniach satysfakcji kierowców. Od pierwszej generacji Skody Fabia (Samochód Roku 2000 "Auto Express" i "What Car?") przez Skodę Fabia RS (Diesel o Najlepszych Osiągach 2004 "Diesel Car") do Skody Octavia (Najlepszy Samochód Rodzinny 2005 r. i 2006 r. "What Car?") i Skody Octavia RS (Gorąca Premiera 2006 r. "What Car?") oraz nowej Skody Roomster (Najlepszy Samochód Rodzinny 2006r. w Szkocji). Skoda nie przestaje zadziwiać.

Nagrody przyznawane za satysfakcję klientów świadczą o zaufaniu kierowców do marki Skoda. Właściciele aut tak bardzo kochają swoje samochody, że Skoda plasowała się w pierwszej piątce badania JD Power przez ostanie 11 lat, będąc jedyną marką, której się to udało. W klasyfikacji generalnej plebiscytu Driver Power Skoda zajmowała drugie miejsce przez 4 lata z rzędu.

Chris Craft, Dyrektor Skody w Wielkiej Brytanii, jest zachwycony, ale nie zaskoczony ostatnimi sukcesami. "Po zdetronizowaniu Lexsusa w badaniu satysfakcji kierowców programu "Top Gear", jesteśmy niezwykle dumni ze zwycięstwa Skody Octavia w plebiscycie "Auto Express". Dla naszych klientów wkładamy serce we wszystko co robimy, od projektowania i doskonałego wykończenia samochodów, dzięki którym auta znakomicie sprawdzają się podczas użytkowania, do najwyższej jakości obsługi w punktach sprzedaży i serwisowania pojazdów. Właśnie to mamy na myśli mówiąc o Skodzie jako "Producencie dla Szczęśliwych Kierowców. Wyniki badań i plebiscytów potwierdzają tę tezę."

Z nową Skodą Fabia, która pojawi się na drogach w maju br. oraz kolejnymi planowanymi premierami, właściciele salonów dealerskich Skody mogą spodziewać jeszcze większych tłumów w nadchodzących latach.

Źródło: Skoda Auto