Skoda Enyaq Coupe Respectline

Skoda Enyaq Coupe Respectline15.06.2023
Skoda aktywnie promuje akceptację, sprawiedliwe traktowanie, różnorodność oraz pełną uznania współpracę zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią.

Producent samochodów zaangażowany jest w zapewnienie swoim pracownikom otwartego i bezpiecznego miejsca pracy. W ramach szerzenia takich postaw marka prezentuje Skodę Enyaq Coupe Respectline.

Różnorodność jako fundamentalna wartość

Unia Europejska po raz kolejny ogłosiła maj „Europejskim Miesiącem Różnorodności”. W związku z tym Škoda uruchomiła liczne działania wewnętrzne pod hasłem „You Matter, We matter, Diversity matters”. W ramach tego programu marka zorganizowała m.in. prezentacje, wydarzenia oraz warsztaty dla pracowników. W 2019 roku marka podpisała Europejską Kartę Różnorodności, która aktywnie promuje akceptację, równe szanse i różnorodność kulturową.

Skoda Enyaq Coupe Respectline

Wyjątkowa Skoda Enyaq Coupé Respectline

Już niebawem producent zaprezentuje Skodę Enyaq Coupe Respectline – nowy model w charakterystycznym stylu. Jego design ma na celu podkreślenie ochrony praw człowieka oraz propagowanie szacunku dla wszystkich ludzi, przyrody i otoczenia. Samochód zaprojektowany został specjalnie z okazji obchodów Europejskiego Miesiąca Różnorodności. Jego pierwsza publiczna prezentacja odbędzie się na koncercie Open Air Filharmonii Czeskiej, 21 czerwca 2023 r. Oprócz tego pojazd pojawi się także na Pride Business Forum, Prague Pride Festival oraz innych letnich wydarzeniach w kraju i za granicą.

Skoda Enyaq Coupe Respectline

W procesie projektowania brali udział pracownicy z wielu działów, m. in. z działu Rozwoju Technicznego, Produkcji oraz Ludzi i Kultury, natomiast cały projekt koordynowany był przez zespół ds. Komunikacji. Bazową barwą jest kolor biały, symbolizujący jedność wszystkich form życia na Ziemi, jednak na pierwszy plan wysuwa się różnorodność kolorów. Powstała tęcza tworzy płynne przejście barw w niezliczonych odcieniach, co symbolizować ma nieograniczoność różnorodności życia.

Kolory stanowią wizytówkowy element Respectline i można je zobaczyć również w podświetlanym diodami LED Crystal Face. Reflektory w technologii Matrix-LED oraz tylne lampy LED Top tworzą spektakularny efekt powitalny.

Źródło: Skoda