Zwycięstwo Skoda Auto Designer Team

Zwycięstwo Skoda Auto Designer Team15.04.2007
Jens Menske, Skoda Auto Chief Designer, odebrał 1. nagrodę w konkursie "Doskonały Produkt Roku 2007". Uroczyste przekazanie trofeum odbyło się w sali audytoryjnej kaplicy Bethlehem na Czeskim Uniwersytecie Technicznym w Pradze ...

Jens Menske, Skoda Auto Chief Designer, odebrał 1. nagrodę w konkursie "Doskonały Produkt Roku 2007". Uroczyste przekazanie trofeum odbyło się w sali audytoryjnej kaplicy Bethlehem na Czeskim Uniwersytecie Technicznym w Pradze.

Zwycięstwo Skoda Auto Designer Team 1 Ze 137 produktów nominowanych w konkursie międzynarodowe jury wybrało dwa pojazdy Skody, które zwyciężyły w następujących kategoriach: "Dobry design" (Skoda Octavia Scout) oraz "Nagroda krajowa za doskonałe wzornictwo" (Skoda Joyster).

Ta nagroda to kolejny wielki sukces studia designu Skoda Auto. W marcu 2005 r. Skoda Octavia została wyróżniona w Mediolanie tytułem "Najpiękniejszy Samochód Roku 2004", gdzie była oceniana przez międzynarodowe jury złożone z architektów, krytyków oraz artystów i zwyciężyła w klasie sedanów średniej wielkości. W czerwcu tego samego roku Skoda Octavia Combi została wybrana "Najpiękniejszym Samochodem Roku w Republice Czeskiej" – tym razem dzięki głosom widzów Prima TV podczas transmisji na żywo z uroczystej gali zorganizowanej na Wystawie Samochodowej w Brnie.

Ogólnokrajowy konkurs "Doskonały Produkt Roku 2007" odbył się pod patronatem Ministra Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, a zorganizowało go czeskie centrum designu (Centrum Designu Republiki Czeskiej). Biorąc przykład z ICSID, Centrum Designu przeprowadziło pierwszy tego typu konkurs w 1991 r.

Zwycięstwo Skoda Auto Designer Team 2 Rywalizacja składa się z kilku rund, podczas których międzynarodowe jury złożone z czeskich ekspertów, uznanych zagranicznych designerów oraz przedstawicieli najważniejszych firm wybiera najlepsze produkty. Konkurs jest częścią Narodowej Polityki Jakościowej Republiki Czeskiej i jest prowadzony we współpracy z Radą Jakościową Republiki Czeskiej.

Komentując to ważne wydarzenie, Jens Menske, Skoda Auto Chief Designer, powiedział: "Jestem zaszczycony, że centrum designu Skoda Auto w Mladá Boleslav zostało w tym roku nagrodzone kolejny raz. To wyróżnienie pokazuje, że praca naszego międzynarodowego zespołu jest doceniania. Wierzę, że również w przyszłym roku zaskoczymy wszystkim nowymi, ciekawymi pomysłami w zakresie wzornictwa samochodowego."

Źródło: Skoda Auto