Rekordowa sprzedaż Skody w pierwszym kwartale

Rekordowa sprzedaż Skody w pierwszym kwartale18.04.2007
Dzięki sprzedaży na poziomie 60 665 samochodów, marzec 2007 r. był najlepszym miesiącem w historii koncernu Škoda Auto. W porównaniu do poprzedniego roku sprzedaż wzrosła o 14,8% ...

Dzięki sprzedaży na poziomie 60 665 samochodów, marzec 2007 r. był najlepszym miesiącem w historii koncernu Škoda Auto. W porównaniu do poprzedniego roku sprzedaż wzrosła o 14,8%, co przełożyło się na kontynuację trendu wzrostowego w Škoda Auto.

Poza tym, w ciągu pierwszych trzech miesięcy br., Škoda Auto osiągnęła najwyższy wynik sprzedaży kwartalnej: od stycznia do marca 2007 r. koncern sprzedał 149 926 modeli Fabia, Octavia, Roomster i Superb. Co, w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, zwiększyło sprzedaż o 15,5%.

Nowa Škoda Fabia miała swoją światową premierę na Wystawie Samochodowej w Genewie. Auto wprowadzane jest teraz do sprzedaży w Czechach i w Niemczech, a niedługo pojawi się również na innych europejskich rynkach. Sądząc po pozytywnych reakcjach w Genewie, nowa Škoda Fabia udanie zastąpi model pierwszej generacji.

Škoda Auto umocniła swoją pozycję we wszystkich regionach, gdzie koncern jest obecny: sprzedaż aut Škody wzrosła o 14,7% w Europie Zachodniej i, odpowiednio, o 7,8% oraz 50,4% w Europie Centralnej i Wschodniej.

Źródło: Skoda Auto