Z piekła rodem, czyli 500 konna Fabia

Z piekła rodem, czyli 500 konna Fabia21.05.2007
Przedstawiamy Skodę Fabia, którą ciężko będzie zobaczyć na polskich ulicach. Znany czeski producent podzespołów tuningowych przygotował coś naprawdę gorącego! Dzieło czeskiej firmy nosi nazwę Brisk RS01 WRC ...

Przedstawiamy Skodę Fabia, którą ciężko będzie zobaczyć na polskich ulicach. Znany czeski producent podzespołów tuningowych przygotował coś naprawdę gorącego! Dzieło czeskiej firmy nosi nazwę Brisk RS01 WRC i jest oparte o Skodę Fabia pierwszej generacji. Trudno jednak dopatrzyć się w nim wielu elementów wspólnych z protoplastą.

Z piekła rodem, czyli 500 konna Fabia 1 Nadwozie hatchback przekształcono w coupe, a silnik nie ma praktycznie nic wspólnego ze standardową jednostką napędową. Moc jednostki zbudowanej w oparciu o volkswagenowski motor 2.0 TFSI, który napędza Octavię VRS, osiąga tu 494KM przy 7800 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 443 Nm dostępny jest przy 3700 obr./min. W połączeniu z wagą samochodu wynoszącą 1000 kg silnik zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2.7 sekundy!

Do przeniesienia napędu służy sześciobiegowa przekładnia sekwencyjna zapożyczona z rajdowej Skody Fabia WRC. Firma Brisk zamierza wykorzystywać samochód w rajdach w celach promocyjnych. Wierzymy, że będzie to doskonała promocja!

Źródło: Autocar, fot. Brisk, Informacja Moto Target