Montreux - propozycja klasy wyższej

Montreux - propozycja klasy wyższej22.03.2001
Na stoisku Skody w Genewie obejrzeć można było nową propozycję modelu klasy wyższej o nazwie Montreux. Samochód ten stanowi hołd dla starej tradycji czeskiego producenta ...

Montreux - propozycja klasy wyższej 1 Na stoisku Skody w Genewie obejrzeć można było nową propozycję modelu klasy wyższej o nazwie Montreux. Samochód ten stanowi hołd dla starej tradycji czeskiego producenta, który począwszy od modelu 860, aż po ośmiocylindrową Skodę Suberb 4000 przez ponad pół wieku produkował limuzyny należące do klasy wyższej. Warto w tym miejscu wspomnieć iż większość z nich zyskała międzynarodowe uznanie.

Nowy projekt czeskiego producenta charakteryzuje się bardzo eleganckim wyglądem. Wizualnie Montreux przypomina wprawdzie VW Passata, lecz dzięki typowym dla Skody cechom designu zaznacza on swoją indywidualność. Również technicznie auto spokrewnione jest z Passatem.

Montreux - propozycja klasy wyższej 2 Cechy zewnętrzne to duża atrapa chłodnicy komponująca się z przetłoczeniem na masce silnika, kanciaste, szerokopasmowe reflektory i głęboko osadzone listwy ochronne zderzaka. Elementy te sprawiają, że Montreux prezentuje się elegancko a zarazem dynamicznie.

W części tylnej odnaleźć można typowe dla Skody pokaźne światła. Patrząc z boku uwagę zwraca duży rozstaw osi, który optycznie podkreślają spore tylnie drzwi i rozciągnięte, drugie boczne szyby.