Škoda Auto podbija kolejny kontynent

Škoda Auto podbija kolejny kontynent07.08.2007
Już w październiku pierwsze modele Škody będą dostępne dla klientów w Australii. W ofercie na rynek australijski znajdą się Škoda Roomster i Škoda Octavia, oba również w wersjach vRS. S

Samochody z Mlada Boleslav zostaną zaprezentowane Australijczykom po raz pierwszy podczas Australian International Motor Show 2007 w Sydney (październik 11-21).

Škoda Auto podbija kolejny kontynent 1 Škoda rozpocznie swoją działalność z siecią dealerską liczącą około 14 partnerów na terenie całego kraju. "Australijska premiera to kolejna oznaka międzynarodowej ekspansji Škoda Auto", uważa Fred Kappler, członek zarządu Škoda Auto BOD, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Australia to piąty kontynent, na którym będą dostępne samochody Škoda Auto. Tym samym modele czeskiej marki obecne są już w stu krajach.

W pierwszych sześciu miesiącach 2007 roku Škoda Auto sprzedała łącznie 311 062 samochodów na całym świecie (+13,2% porównując z rokiem ubiegłym). W roku 2006 globalna sprzedaż Škody po raz pierwszy w historii firmy przekroczyła granicę pół miliona samochodów. Swoich nabywców znalazło aż 549 667 aut marki, o 11,7% więcej niż w roku 2005.

Źródło: Škoda