Białe dachy na horyzoncie

Białe dachy na horyzoncie28.08.2007
Pierwszy egzemplarz Nowej Škoda Fabia z oryginalnym białym dachem trafił w ręce klientki z Koszalina. W drugiej połowie roku na polski rynek trafi większa partia takich samochodów, które w Europie należą do najbardziej rozchwytywanych ...

... wersji najnowszego modelu Škody. Pierwszą Nową Fabią z tym szczególnym rozwiązaniem designerskim jeździ pani Anna Turczyn z Koszalina. Biały dach towarzyszy karoserii w metalicznym, ciemnoniebieskim kolorze Storm z elegancką tapicerka Chic Night.

Można powiedzieć, ze zakochałam się w tym samochodzie od pierwszego wejrzenia, zaraz kiedy zobaczyłam go wraz z mężem w folderze – mówi pani Ania. Nową Fabią jeździ od połowy tygodnia i do tej pory przejechała nią 600 kilometrów.

Podoba mi się sam pomysł wyróżnienia w samochodzie. Lubię mieć coś oryginalnego – dodaje Pani Ania. Jej samochód to wersja Comfort 1.4 TDI 51kW z obręczami kół ze stopów lekkich ANTARES 15'' oraz z przyciemnianymi bocznymi szybami.

Białe dachy na horyzoncie 1 Przy wyborze Nowej Fabii dużą rolę odegrał także wysoki poziom bezpieczeństwa Nowej Fabii. Jestem w ósmym miesiącu ciąży – uśmiecha się Pani Ania. Wybrałam zatem opcję z kurtynami powietrznymi i poduszkę powietrzną pasażera z deaktywacją.

Pani Ania używa Nowej Fabii jako samochodu miejskiego, ważne jest zatem dla niej także niskie zużycie paliwa na poziomie 6 litrów. Wiosną skończyłam studia, popracowałam zawodowo zajmując się finansami firm, a po urodzeniu Poli wybieram się na urlop wychowawczy. Dzięki Nowej Fabii będę bardziej mobilna i niezależna. Kiedy będę chciała odwiedzę mamę, pojadę na zakupy czy nad niedaleką plażę - mówi pani Ania. Uważa się za pewnego, spokojnego kierowcę i jeździ zawsze zgodnie z przepisami. Bardziej nerwowi kierowcy mogą uznać, że jeżdżę tak "po babsku", ale ja i tak jeżdżę po swojemu – zwierza się pani Ania.

Europejski popyt na Nową Fabię przekracza możliwości produkcyjne fabryki Škoda w Mladá Boleslav. Dlatego na polskim rynku ta linia Škody była do tej pory rarytasem, ale w drugiej połowie roku na rynek trafi duża partia egzemplarzy Nowej Fabii z białym dachem.

Źródło: Škoda