Czeska premiera koncepcyjnej Fabii Scout

Czeska premiera koncepcyjnej Fabii Scout03.10.2007
Koncepcyjny pojazd Fabia Scout został zaprezentowany na tegorocznych, dziewiątych już z kolei Dniach Designu Designblok’07 w Pradze. Wystawa odbywa się od 2 do 7 października, a czeska premiera Fabii Scout miała miejsce wczoraj wieczorem.

Nowe studium Škody jako pierwsi mieli okazję oglądać goście odwiedzający w tym roku IAA we Frankfurcie – reakcje potencjalnych nabywców, jak i fachowców były pozytywne.

Czeska premiera koncepcyjnej Fabii Scout 1 Koncepcyjna Fabia Scout jest kolejnym przedstawicielem linii stylistycznej Scoutów, do których należą produkowane już seryjnie Roomster Scout i Octavia Scout. Jest to odmiana standardowego kombi o elementach wyglądu zewnętrznego nawiązujących do samochodów terenowych.

Tak, jak w przypadku modeli Roomster Scout i Octavia Scout studium to otrzymało dodatkowe wyposażenie i akcesoria, stworzone specjalnie dla tego modelu. Chodzi tu o detale charakterystyczne dla pojazdów należących do kategorii SUV, np. takie, jak: pokrycie nadkoli, dolnej części drzwi oraz zderzaków plastikowymi panelami ochronnymi. Nadają one Fabii Scout wyjątkowego charakteru.

Oczywiście nie zrezygnowano z tradycyjnych, funkcjonalnych rozwiązań, takich jak składane wieszaki na torby z zakupami lub zasuwana roleta przykrywająca przestrzeń bagażową. Specjalnie dla Fabii Scout zaprojektowano rozkładaną ławkę, a pod nią schowek na akcesoria turystyczne, z których ucieszą się z pewnością entuzjaści trekkingu.

Źródło: opr. BM na podst. Newspress, fot. Škoda