Skoda Fabia zwycięzcą Eco Top 10

Skoda Fabia zwycięzcą Eco Top 1008.12.2007
Nowa Skoda Fabia 1.2 l z silnikiem 44 kW/60 PS została wybrana najlepszym samochodem kompaktowym w Niemczech w rankingu Eco Top 10, przeprowadzonym na zlecenie ADAC. Roczne koszty eksploatacji tego przemyślanego samochodu ...

...są znakomite - aż o 2169 euro mniejsze od kosztów Hondy Civic Hybrid, która uplasowała się na drugiej pozycji.

Projekt Eco Top 10, zainicjowany przez Öko-Institut, ma za zadanie dostarczyć niemieckim konsumentom wyczerpujących informacji o produktach wartych rekomendacji. Połowa kryteriów branych pod uwagę przy ocenie samochodów obejmuje aspekty środowiskowe, pozostałe część to parametry finansowe. Najbardziej ekonomiczne samochody, które zajęły miejsca na tegorocznej liście Eco Top 10, stoją ponad średnią rynkową pod względem dbałości o środowisko, a do tego ich koszt jest rozsądny.

Skoda Fabia zwycięzcą Eco Top 10 1 Öko-Institut ocenia, że ogólny roczny koszt eksploatacji każdego z dziesiątki samochodów z listy Eco Top 10 w kategorii małych samochodów (a także rodzinnych, siedmiomiejscowych i kompaktowych), to 500-1000 euro mniej, niż porównywalnych modeli, które nie znalazły się na Eco Top 10. Kupując Škodę Fabia, możemy zaoszczędzić znacznie więcej.

ADAC sprawdza koszt eksploatacji pojazdu, do obliczeń przyjmując roczny przebieg 12000 km i cztery lata eksploatacji. Metoda ta zawiera takie elemenTy, jak cena zakupu, spadek wartości, koszt ubezpieczenia, cenę paliwa, koszty naprawy i serwisu. Podstawą oceny środowiskowej jest zestaw kryteriów Verkehrsclub Deutschland (VCD), który zawiera (nie ograniczając się tylko do nich) emisję CO2, poziom hałasu, emisję substancji rakotwórczych i innych zanieczyszczeń.

Źródło: Škoda Auto Polska