Pierwsze zdjęcie Skody Superb

Pierwsze zdjęcie Skody Superb12.12.2007
Dynamiczna sylwetka wyłaniająca się z mroku - tak właśnie prezentuje się pierwsza oficjalna odsłona Skody Superb. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier motoryzacyjnych 2009 roku. Design modelu zaprezentowany ...

...przez Škoda Auto jest nowoczesny i wysmakowany.

Druga generacja Škody Superb z pewnością zaskoczy kierowców obszernym wnętrzem i wieloma nowymi, przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. Premiera nowego oblicza limuzyny Škody będzie miała miejsce w marcu 2008 roku, podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Pierwsze zdjęcie Skody Superb 1 Zaprezentowane tam zostaną m.in. szczegóły techniczne i dostępne typy silników. Nowy Superb będzie wyposażony m.in. w turbodoładowane silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 1.8 TSI/118 kW (160 KM), topową jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem, technologią FSI, o pojemności 3.6 l i mocy aż 260 KM. Superb dostępny też będzie w wariancie z napędem 4x4.

Jedną z najważniejszych innowacji technologicznych zastosowanych w Škodzie Superb są reflektory bi-ksenonowe z funkcją AFS (Adaptive Frontlight System), czyli układem sterowania przednich świateł, wykorzystującym zmianę geometrii strumienia światła reflektorów. Układ AFS wyposażony jest w funkcję aktywnego doświetlania zakrętów "corner" oraz dynamiczną regulację wysokości strumienia światła. Ten zaawansowany technologicznie, dobrze przemyślany system, dynamicznie dostosowuje się do warunków panujących na drodze, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Kierowca może szybciej reagować na przeszkody, jeśli są one lepiej oświetlone.

W Polsce do tej pory sprzedano ponad 5500 szt. modelu Superb, co, zważywszy na luksusowy charakter tego modelu, jest bez wątpienia wynikiem bardzo dobrym.

Źródło: Škoda Auto Polska