Gdzie najlepiej lakierować Skodę?

Gdzie najlepiej lakierować Skodę?04.01.2008
Jeśli lakierować Octavię, Fabię, Superba albo Roomstera, to najlepiej w Lublinie. W firmie CRH Żagiel Auto pracuje Jarosław Wierzbik, najlepszy w Polsce lakiernik sieci serwisowej Škody. W rok 2008 Jarosław Wierzbik wchodzi ...

...już jako oficjalny MISTRZ LAKIERNICTWA SIECI SKODA AUTO POLSKA. Konkurs zorganizowała SKODA AUTO POLSKA S.A. dla lakierników serwisów własnej sieci serwisowej.

Gdzie najlepiej lakierować Skodę? 1 Pan Jarosław wygrał rywalizację z 32-oma lakiernikami z dwudziestu dwóch biorących udział w konkursie lakierni Autoryzowanych Partnerów Serwisowych z całej Polski. Wicemistrzem został Mariusz Wejman z firmy Bednarek w miejscowości Dobroń, a na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Potępa z krakowskiego Inter Auto.

Eliminacje składały się z dwóch konkurencji: części praktycznej i sprawdzenia wiedzy teoretycznej z zakresu technologii lakiernictwa. Część praktyczna polegała na polakierowaniu zadanym kolorem pokrywy silnika. Obowiązywał system lakierniczy kompatybilny z dyrektywą unijną 2004/UE/42, dotyczącą emisji lotnych związków organicznych.

Gdzie najlepiej lakierować Skodę? 2 Jury, w którym zasiedli przedstawiciele importera, pięciu firm będących dostawcami lakieru i delegat Skoda Auto Polska, wybrało sześciu finalistów. Ocenie poddano wyniki internetowego testu teoretycznego oraz przesłane wcześniej prace praktyczne, wykonywane w lakierniach.

Wielki Finał odbył się w lakierni APS - Bednarek w Łodzi. Jury wcześniej uszkodziło w identyczny sposób wszystkie polakierowane podczas eliminacji elementy. Rzecz jasna każdy z uczestników finału pracował w dalszym ciągu na tym samym elemencie. Jury oceniało jakość wylakierowania powłoki badając jej grubość, twardość, przyczepność, połysk, równomierność jej rozłożenia i istniejące wady. W części teoretycznej finaliści mieli za zadanie odpowiedzieć w ciągu 45 minut na 30 pytań testowych.

Źródło: Skoda Auto Polska