Pierwsze zamówienia na Nową Skodę Fabia Combi

Pierwsze zamówienia na Nową Skodę Fabia Combi25.01.2008
Skoda Auto Polska SA rozpoczęła zbieranie zamówień na wersję combi Nowej Fabii. Samochody te są dostępne już od 40 000 PLN - w wersji Classic. Nowa Skoda Fabia Combi występuje na polskim rynku również w trzech innych wersjach ...

...- wygodnej wersji Style, dynamicznej Sport i najbogatszej pod względem wyposażenia wersji Comfort.

Polska premiera Škody Fabia Combi odbyła się na początku grudnia podczas Salonu Pojazdów Flotowych i Międzynarodowego Kongresu Motoryzacyjnego Fleet&Business Day. - Odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie. Przeprowadziliśmy tam kilka prezentacji zalet samochodu i podczas każdej z nich mieliśmy wokół stoiska sporą grupę obserwatorów - mówi Bartosz Banaszak, Fleet Sales Manager Skoda Auto Polska. Efektem prezentacji były obiecujące wstępne rozmowy na temat potencjalnych zakupów flotowych. Teraz, kiedy mamy oficjalne cenniki, spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania - dodaje.

Pierwsze zamówienia na Nową Skodę Fabia Combi 1 Zapewne równie duże zainteresowanie, jak w przypadku klientów flotowych, pojawi się także ze strony small businessu oraz klientów indywidualnych, kupujących combi jako auto rodzinne. Skoda Auto Polska spodziewa się sporego popytu m.in. ze względu na bardzo atrakcyjny poziom cenowy - już od 40 000 zł. Wersje z najpełniejszym wyposażeniem - Comfort i Sport z silnikiem 1.9 TDI/77 kW (105 KM) kosztują 63 500 zł. Kupując Nową Fabię Combi kierowcy mają do wyboru wszystkie jednostki napędowe występujące w Nowej Fabii hatchback - cztery silniki benzynowe (1.2/44 kW, 1.2/51 kW, 1.4 16V/63 kW, 1.6 16V/77 kW) i trzy silniki diesla (1.4 TDI/51 kW, 1.4 TDI/59 kW, 1.9 TDI/77kW) Jednostka 1.6 16V/77 kW będzie opcjonalnie oferowana z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (Tiptronic). Tak duży wybór jednostek napędowych z pewnością pozwoli każdemu kierowcy wybrać opcję najbardziej odpowiadającą jego wymaganiom. Klienci mają do wyboru takie same wersje wyposażenia, jak w przypadku wersji hatchback.

Poza interesującym designem, wersja nadwoziowa combi to przede wszystkim znaczące zwiększenie przestrzeni wewnątrz samochodu i bardzo obszerny bagażnik. Pasażerowie tylnej kanapy mają aż o 42 mm więcej miejsca nad głowami w porównaniu z modelem poprzedniej generacji. Imponujący bagażnik ma teraz od 480 l do 1460 l pojemności przy złożonej tylnej kanapie, czyli od 54 l do 235 l więcej od poprzedniczki. Nowością jest roleta przestrzeni bagażowej z nowoczesnym, automatycznym systemem zwijania za pomocą jednego przycisku.

Pierwsze zamówienia na Nową Skodę Fabia Combi 2 Nowa Škoda Fabia Combi jest nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna. Każda z wersji wyposażenia posiada w standardzie systemy ABS, MSR i Dual Rate (a wersja Comfort także ASR) oraz przednie i boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera. W promocyjnej cenie można powiększyć ten zestaw o pakiet "Bezpieczeństwo", zawierający dodatkowo system ESP, czujnik ciśnienia powietrza w oponach TPM oraz kurtyny powietrzne.

Standardowe wyposażenie, niezależnie od wybranej wersji, to także uchwyty do mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, trzypunktowe przednie pasy bezpieczeństwa z regulacją pozycji mocowania i pirotechnicznymi napinaczami, regulowane w dwóch płaszczyznach: fotel i kolumna kierownicy oraz przyciemniane szyby. Jak w każdej Škodzie, także i tu znajdziemy wiele przemyślanych rozwiązań na wykorzystanie przestrzeni w postaci różnorodnych schowków, uchwytów i haczyków.

Nową Škodę Fabia Combi można dowolnie wzbogacać wyposażeniem dodatkowym wybranym z długiej listy dostępnych opcji produkcyjnych lub akcesoriów, m.in. relingi w kolorze srebrnym. Fabia Combi jest też kolejnym autem Škody, który posiada w standardzie czujnik parkowania.

Źródło: Skoda Auto Polska